Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 грудня, 00:00

Рівненська атомка використовуватиме незадіяні потужності

«Рівненська АЕС — Київська» підписала контракт з індійською компанією Kalpataru на будівництво повітряної лінії електропередач напругою 750 кіловольт. Це дасть змогу використовувати незадіяні потужності Рівненської АЕС для електропостачання підприємств і домогосподарств у столиці та Київській області. Наразі це неможливо через обмежену пропускну здатність ліній електропередач. Траса майбутньої ЛЕП проходитиме через Київську, Житомирську та Рівненську області, а в межах Рівненщини — через Володимирецький, Сарненський і Рокитнівський райони. Проект вартістю 129,6 млн євро впроваджується за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.

Здоров’я маленьких українців значно погіршилося

Стан здоров’я наших громадян, зокрема школярів, з кожним роком погіршується. За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтєєвої, нині профілактика захворювань, підвищення народжуваності та збереження здоров’я українців — на неналежному рівні. «В українських дітей ще багато проблем. На жаль, в країні є 165 тисяч дітей-інвалідів та 101 тисяча маленьких громадян, позбавлених батьківського піклування, це при тому, що у 70 відсотків із них батьки живі. Якщо 1991 року в країні було 11 млн дітей віком від народження до 14 років, то зараз — тільки 6 млн, тобто 5 млн «загубилося» в демографічній кризі, — сказала Тетяна Бахтєєва, повідомляє УНІАН. Також вона підкреслила, що кожна третя дитина віком від 6 до 14 років має три, а то й більше хронічних захворювань. Найпоширеніші проблеми — хвороби шлунково-кишкового тракту, хребта, зору. Тому дуже важливо привчати дітей до здорового способу життя змалку. «Я як лікар кажу, що, за статистикою, здорових пологів у нас дедалі менше. Наприклад, у Донецькому обласному клінічному територіальному медичному об’єднанні — 60 пологових ліжок, 95 відсотків пологів — ускладнені», — констатувала Тетяна Бахтєєва.

Добігає кінця реєстрація у волонтери

22 грудня 2011 року завершується реєстрація у волонтери міста Києва до Євро-2012. Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, всі охочі стати волонтером можуть до зазначеної дати зареєструватися на сайті приймаючого міста у розділі «волонтер». Нагадаємо, з березня 2011 р. у столиці реалізовувалась програма «Київський волонтер». Згідно з вимогами УЄФА та приблизними підрахунками щодо кількості туристів, які відвідають Київ під час футбольного чемпіонату, місто планує набрати 6 тис. добровольців. У Головному управлінні з підготовки Євро-2012 наголошують, що волонтерство — це можливість для молоді здобути нові знання та набути практичні навички, знайти підтримку й друзів, перевірити свої здібності в дії, відчути себе причетними до суспільно-корисної справи, отримати визнання і певний статус. Так, добровольці, які хочуть взяти участь у організації фіналу ХІV Чемпіонату Європи УЄФА, крім незабутніх вражень від роботи, отримають у подарунок екіпіровку волонтера, преференції та бонуси за допомогу в організації УЄФА Євро-2012 у Києві. Зокрема: сертифікат про участь особи у події як волонтера; зарахування студентам-волонтерам навчальної практики (відмітка в заліковій книжці); участь у святковій вечірці з нагоди закінчення проекту «Київські волонтери»; розваги волонтерського центру (настільний теніс, стритбол тощо); подарунки від партнерів та приймаючого міста.

Держава отримає 300 мільйонів доларів на боротьбу з ВIЛ/СНIДом

Україна підписала угоду з Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі ГФ) на отримання 2012—2013 рр. 86 млн доларів на боротьбу з ВІЛ/СНІДом, повідомляє пресс-служба Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ». За інформацією координатора цієї організації Володимира ЖОВТЯКА, угоду було підписано 15 грудня цього року. Загальна сума гранту, що передбачається цією угодою, — 301,7 млн доларів. Тож протягом наступних трьох років (2014 — 2016) Україна, в разі виконання домовленостей, зможе отримати близько 220 млн доларів. «Зараз все буде залежати від держави, від взаємодії державних та недержавних організацій у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Якщо ми разом і Україна в цілому зможе виконати свої зобов’язання, то Україні нададуть ще кошти на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу», — підкреслив В. ЖОВТЯК. Він повідомив, що основними реципієнтами, які будуть відповідати за реалізацію гранту, є Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров’я, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні» та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Грант ГФ буде спрямовано на профілактику, лікування, догляд та підтримку людей, які живуть з ВІЛ, та їхнього оточення, населення загалом. Буде охоплено, зокрема, близько 180 тис. споживачів ін’єкційних наркотиків; 19 тис. дітей та підлітків із уразливих груп; майже 11 тис. віл-позитивних пацієнтів на антиретровірусній терапії, 1 тис. 700 з них — люди, що перебувають у місцях позбавлення волі; 9,6 тис. пацієнтів у програмі замісної терапії; понад 60 тис. віл-позитивних людей та їхнього близького оточення, охоплених програмою догляду та підтримки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати