МОЗ України оголосило тендер на розробку проєктної документації для реконструкції ще одного пошкодженого корпусу «Охматдиту»

8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус. Повідомляє МОЗ.
Міністерство охорони здоров’я України продовжує відбудову лікарні та оголосило черговий тендер на розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції хірургічного корпусу «Охматдиту». Це окрема будівля, збудована за радянських часів, де проводились хірургічні операції та післяопераційний догляд за пацієнтами. Наразі відділення, що працювали в хірургічному корпусі перенесені та функціонують на базі інших будівель лікарні.
Розробка проєктної документації здійснюватиметься за кошти Світового Банку в межах спільного з МОЗ проєкту HEAL Ukraine. Проєкт передбачає спершу підготовку техніко-економічного обґрунтування для визначення оптимальних шляхів відновлення та подальшого функціонування пошкодженої будівлі - реконструкція існуючої будівлі, яка технічною експертизою визнана аварійною, або повне знесення цього корпусу та будівництво на його місці нової сучасної будівлі. Після цього будуть проведені необхідні вишукувальні роботи та розроблено проєкт, виконано робочу документацію й отримано експертні висновки. Після підготовки необхідної документації розпочнуться будівельні роботи.
Завдання на проєктування підготовлено компанією «Ептіса Сервісіос Де Індженерія, С.Л.», яка виконує функції служби замовника з відновлення пошкоджених будівель лікарні. Служба замовника – команда досвідчених фахівців, які забезпечують підготовку всіх необхідних документів і повністю супроводжують процес реконструкції на кожному етапі, адже лікарня не має власної команди професійних будівельників чи експертів із проєктування. Кошти на послуги інжинірингової компанії також виділив Світовий банк.
Хто може взяти участь у тендері? До участі запрошуються компанії з щонайменше 10-річним досвідом у проєктуванні складних будівельних об’єктів (класу СС3) та успішно реалізованими проєктами у сфері медичних закладів.
Як подати заявку? Заявки приймаються до 25 березня 2025 року. Висловлення зацікавленості необхідно надіслати у письмовій формі українською або англійською мовою на електронну адресу oszhyganov@gmail.com (копія на m.k.dymytrenko@moz.gov.ua) до 16:00 за київським часом. Тема листа: «HEAL-CQS-3.2: Висловлення зацікавленості».
Яка ситуація з відновленням інших будівель лікарні?
Сучасний лікувально-діагностичний комплекс. Наразі майже всі відділення лікарні відновили свою діяльність у будівлях, які або не постраждали, або зазнали лише часткових ушкоджень. Здебільшого використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу. Нагадаємо, що першочергові протиаварійні роботи із захисту від зовнішнього впливу будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» були завершені в листопаді минулого року, й лікарня спокійно профункціонувала в осіньо-зимовий період.
Наразі триває розробка проєктної документації для проведення капітального ремонту цієї будівлі. Контракт із переможцем тендеру ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ “АРКОН”» підписано 20 січня 2025 року. Ретельна підготовка документації є необхідною для забезпечення високої якості та безпеки майбутніх робіт. Сьогодні команда лікарні активно працює з командою проектантів, щоб проект був представлений раніше визначених договором термінів, що дасть можливість якомога раніше розпочати будівельні роботи.
Історичні корпуси. Наразі вже проведено огляд пошкоджених історичних корпусів, розроблено проєктну документацію на протиаварійні роботи та отримано позитивну експертизу. Ідеться про будівлі, які є обʼєктами культурної спадщини, а саме: корпуси №3 та №9.
Нагадаємо, нещодавно Охматдит оголосив тендер на захисні роботи історичного корпусу, в який влучила ракета, а Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про розподіл коштів для проведення протиаварійних та відновлювальних робіт історичних споруд Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», що постраждали внаслідок ракетної атаки росії. Прийнятий документ визначає механізм використання 6,3 млн гривень, які зібрані у межах спільного збору платформи UNITED24 та monobank.
Також для того, щоб процес відбудови здійснювався прозоро, МОЗ створило Раду з контролю відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель лікарні. Її засідання відбуваються регулярно, а протоколи – у відкритому доступі: https://moz.gov.ua/uk/protokoli-zasidan-radi-z-vidnovlenny