Перейти до основного вмісту

У публічній бібліотеці Парман в Техасі проходить виставка проєкту «Батьківська Хата. Homestead»

14 травня, 18:51
Фото з сайту Укрінформ
У публічній бібліотеці Парман, одному з провідних артпросторів міста Сан-Антоніо (штат Техас, США), до 29 травня триває виставка «Батьківська Хата. Homestead» – україно-американського культурного проєкту, що розповідає про автентичність та глибину української спадщини. Про це Укрінформу повідомила авторка проєкту, активістка української громади у Сан-Антоніо Оленка Браво.

Мета проєкту – популяризувати українську етнографію, демонструючи народні строї різних регіонів України кінця XIX – початку XX століття в автентичному архітектурному середовищі. Проєкт також показує побут, ремесла, прикраси, зачіски та традиції наших пращурів, створюючи цілісну картину українського села.

На виставці представлені роботи українсько-американської художниці Яни Нікутіної та сучасної української художниці Альони Модлескі, які живуть в місті Остіні, штат Техас.

Особливою подією у межах події стала зустріч з авторкою та ідеологинею проєкту Оленкою Браво. Зала була заповнена: подію відвідали як представники української громади, так і велика кількість американців, для яких виставка стала справжнім відкриттям.

«Наша головна аудиторія – саме американці. І в контексті сьогоднішньої політичної ситуації в США це надзвичайно важливо. Це потужна форма культурної дипломатії, – підкреслює Оленка Браво. – Цей проєкт доводить, що Україна – це ми: окрема, самобутня й давня нація. Автентичні вишиванки, яким понад 100 років, архітектурні форми XVII століття – все це демонструє глибину й багатство нашої культури. Саме тому нам потрібно, аби якнайбільше американців бачили й розуміли, за що і з ким ми боремося».

Виставка має ще один важливий символічний вимір: вона відбувається паралельно з виборами мера та депутатів міської ради. Оскільки виборчі дільниці розміщені в бібліотеці, кількість відвідувачів значно зросла. А попереду – другий тур виборів, тож проєкт матиме ще більше можливостей достукатися до нової аудиторії.

Виставка стала можливою завдяки спільній роботі неприбуткової організації UNWLA branch 147 та команди проєкту, до якої увійшли: Катерина Воінова, Ірина Нестеренко, Ірина Ліщинська, Яна Нікутіна, Оксана Грановська, Олена Овдеєнко, Наталя Стурджіл, Оленка Браво. Важливу підтримку надала також Леся Воронюк – засновниця Всесвітнього дня вишиванки.

Нагадаємо, автори етнографічного проєкту «Батьківська Хата. Homestead» долучилися до створення на основі цього проєкту етнокалендаря на 2025 рік з рідкісним автентичним українським вбранням «Timeless Ukraine: Homestead Wherever You Are» («Україна поза часом: садиба, де б ти не був»).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати