Свято звуків
В Українському домі відбулася виставка музичних інструментів і устаткування «Музика для моєї сім’ї»Програма була насиченою: виступи вітчизняних і світових музикантів, майстер-класи, автограф-сесії, демонстрації новинок, Drum Circle — барабанне коло, конкурси та ін. Уже на підході до Українського дому відчуваєш, що потрапляєш в особливий світ, який сповіщає про своє існування ритмами африканських барабанів. Вони закликають киян стати учасниками якогось звукового бенкету, передчуваючи який, ти з почуттям цікавості перетинаєш кордон між звуками буденного і творчого. Перед гостями виставки відкривається картина спонтанного джем-сейшну, коли кожен із присутніх може взяти інструмент і ознайомитися з його звучанням (організатори вернісажу надали таку можливість усім охочим). А грати було на чому: акустичні і електрогітари (Walden, Pearl River, Hamer, Michael Kelly), барабани і ударні (Mapex,Roland,Zildjian), труби (Jupiter, Pearl River), флейти (Jupiter), скрипки (Pearl River, Gliga Violin), піаніно (Seiler, Pearl River Roland), баяни і акордеони (Roland) і таке ін. Велике місце в експозиції приділили для так званого proaudio (все, що пов’язане з цифровим звукозаписом, обробкою і зберіганням звука і музики зазвичай за допомогою ПК).
Прогулюючись залою, виявляєш, що всі інструменти мають своїх шанувальників. Першим на очі потрапляє сектор піаніно. Не подолавши спокуси, сідаю за чорний чудовий рояль фірми «Seiler» і починаю награвати улюблені мелодії. По волі чи по неволі звукова дія починає захоплювати, і вже не помічаєш, як стаєш учасником всезагального музичного свята. Увагу привернув маленький хлопчик, який, ледве дістаючи до інструмента, наполегливо чіплявся пальчиками за клавіші, відчуваючи при цьому дике захоплення. Тоді його батько, посадивши малюка собі на коліна, почав віртуозно імпровізувати. Удосталь натішившись мелодіями джазу, переходимо до сектору ударних інструментів. Тут видовище не менше зачаровує. Усі барабани активно беруть участь у загальному «концерті». Далі розташувався сектор із духовими, струнними інструментами, а також із баянами й акордеонами. Тут свою майстерність наважуються виявити лише деякі (це зумовлено специфікою звукоутворення, і тут потрібні професійні навички музиканта). Наступний на черзі — гітарний сектор «накриває» мелодіями на будь-який смак: рок, фламенко, блюз, кантрі...
Організаторами виставки виступили: компанія «Юрітмікс» і «Світ музичних інструментів «Тік-Так». Окрасою першого дня стала автограф-сесія Кузьми Скрябіна (Андрій Кузьменко), а також виступи вітчизняних і світових музикантів. Усіх, хто побував на вернісажі «Музика для моєї сім’ї» переповнювали емоції, жваво ділилися враженнями...
— Ми переконані, що майбутнє української держави у культурній і соціальній сферах залежить від можливостей сучасних родин гармонійно розвиватися, — підкреслила прес-секретар виставки «Музика для моєї сім’ї» Ірина ПЛЕХОВА. — Нині завдяки музичному мистецтву наша країна займає одне з центральних місць на мапі культурного світу. Та водночас — навіть аматорське зацікавлення музикою сприяє всебічному розвиткові дитини, яка в подальшому має змогу обрати для себе якісно новий рівень життя. Варто зазначити, що інтерес до гри на музичних інструментах сьогодні підкріплений сучасними методиками організації навчального процесу, що допомагає дітям і дорослим добре організувати своє дозвілля. Сьогодні музика стає доступною. Це засвідчили на виставці вчителі, які разом із гостями та родинами створили власне музичне коло однодумців, яке поступово розширюється. Кожен міг обрати свій музичний інструмент і вперше спробувати себе в ролі справжнього музиканта, а це незабутнє враження як для дітей, так для дорослих!
P.S. Із 29 вересня по 1 жовтня в Києві (у Національному комплексі «ЕКСПОЦЕНТР УКРАЇНИ», пр. Академіка Глушкова, 1, павільйони — 1, 2, 3, 7 і 9) відбудеться «Український музичний ярмарок».