Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 травня, 2011 - 00:00

Для вихованців інтернатів із вокальними даними проведуть фестиваль

У червні в Києві відбудеться наступний етап V Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Назустріч мрії» для дітей соціально-незахищеної категорії. Більше ста юних зірочок з інтернатних закладів України змагатимуться в номінації «вокал». Для дітей позбавлених батьківської опіки — це один із небагатьох шансів реалізувати свій потенціал, розкрити свої таланти, повірити в себе і здійснити свою мрію. Це справжнє свято та унікальна можливість для талановитих дітей заявити про себе та бути почутими. Міжнародна громадська організація «Назустріч мрії» разом з мережею Акорд готелів «Русь» та «Бакара» запрошують усіх юних співаків, що виховуються в інтернатах та дитячих будинках України надсилати відеозаписи своїх номерів на електронну скриньку mriy@mriy.org. Нагадаємо, що 24 квітня пройшов перший відбірковий тур у номінації «хореографія» V Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Назустріч мрії» серед дітей соціально незахищених категорій (більше ста дітей з 11 інтернатів України змагалися за звання кращих у номінації «хореографія»). Конкурсанти виступали у Венеціанському залі Київського готелю «Русь». На запрошення Євгенії Карр, почесного президента фестивалю «Назустріч мрії», підтримати і привітати конкурсантів приїхала британська група Bluе. Оцінювало номер компетентне журі, до складу якого увійшли: Андріс Капіньш, керівник київської студії балету Алли Духової «Тодес»; Анна Клюшніченко, художній керівник студії танцю та фітнесу Colors; Юрій GODO, зірка європейської естради. Поки діти готуються до фіналу, оргкомітет фестивалю шукає нових учасників, які вже незабаром будуть змагатися в номінаціях «вокал» і «оригінальний жанр», повідомляє Тетяна КИРИЙЧУК.

У Черкасах обладнають пляж для людей із особливими потребами

На одному із міських пляжів Черкас цього літа облаштують спеціальне місце, де люди з особливими потребами зможуть під’їжджати безпосередньо до води. Нині завершується процес остаточного погодження місця розташування такого пляжу. Одним із можливих варіантів є територія навпроти будинків на вул. Героїв Дніпра, 65 та 69. За словами в. о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому Василя Старікова, на облаштування пляжу для людей із особливими потребами у міському бюджеті передбачено понад 80 тис. грн. «На цьому пляжі буде спеціальний під’їзний шлях, викладений плитами. Інваліди-візочники зможуть без перешкод під’їжджати до води і купатися, — говорить Василь Старіков. — Для зручності людей із особливими потребами тут також будуть обладнані поручні. Перші роботи з облаштування пляжу розпочнуться вже в червні — липні». Створення спеціального пляжу — не єдиний випадок піклування міської влади про інвалідів-візочників. Нагадаємо, що в місті діє програма «Простір без бар’єрів», у рамках якої в обласному центрі побудовано пандуси, понижено бордюри і працює спеціально пристосований транспорт. У Черкасах нині проживає близько 700 людей з особливими потребами, що пересуваються на інвалідному візку. Загалом же в Черкаській області таких людей налічується понад 70 тис. осіб, повідомляє Анатолій БАБАК.

У Євросоюзі можуть заборонити поліетиленові пакети

У ЄС обговорять можливість заборони поліетиленових пакетів. Єврокомісія відкрила публічні консультації на тему скорочення використання пакетів, повідомляє УНІАН. Серед запропонованих заходів — введення нових податків або повна загальноєвропейська заборона на поліетиленові пакети. «50 років тому одноразове використання целофанових пакетів було практично справою небаченою, зараз же ми використовуємо їх лише кілька хвилин і забруднюємо природу на десятки років», — заявив комісар ЄС із питань охорони навколишнього середовища Янеш Поточник. Єврокомісія збиратиме пропозиції до серпня 2011 року, після чого підготує свої пропозиції. За оцінками Єврокомісії, щорічно середній європеєць використовує близько 500 целофанових пакетів, при цьому велику частину з них — лише один раз. Загальний обсяг виробництва пластикових пакетів у Європі в 2008 році досяг 3,4 млн. тонн, що відповідає вазі 2 млн. пасажирських автомобілів.

Газета: 
Рубрика: