У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Медицина майбутнього – уже в Україні

Клініка Спіженко розпочала свою роботу як онкологічний центр повного циклу в день народження її засновника
9 червня, 2017 - 11:38
УРОЧИСТЕ ОГОЛОШЕННЯ ПРО НОВИЙ СТАТУС ЗАКЛАДУ ЗІБРАЛО ЧИСЛЕННИХ ДРУЗІВ І ПАРТНЕРІВ КЛІНІКИ, ЯКІ ДУЖЕ ВИСОКО ОЦІНЮЮТЬ ЇЇ РІВЕНЬ

Академік Юрій Спіженко — знакова постать у розвитку української медицини. Разом із колегами він рятував життя постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, пізніше став першим міністром охорони здоров’я незалежної України, який заклав підґрунтя національної системи охорони здоров’я, «реанімував» фармацевтичну галузь. Як один із провідних вітчизняних фахівців, він був академіком-фундатором Національної академії медичних наук України.

2009 року Юрій Спіженко відкрив інноваційну клініку — онкологічний центр радіохірургії «КіберНіж Україна», перший у Східній Європі. За вісім років він перетворився на один із найбільших приватних онкологічних клінік у Європі. Понад 55 тисяч пацієнтів із 32 країн світу отримали тут медичну допомогу. Зараз Клініка Спіженко має можливість надати пацієнтам усі методи лікування онкології в стінах одного закладу, починаючи від консиліумного підходу до комбінації всіх видів лікування.


АКАДЕМІК ЮРІЙ СПІЖЕНКО

Подальша розбудова та невпинний розвиток медичного закладу — заслуга рідних Юрія Спіженка. Дочка Юрія Прокоповича — Наталія та її чоловік Олег ретельно вивчають досвід найавторитетніших закордонних колег, відбираючи найпрогресивніші і найефективніші рішення для своєї клініки, співпрацюють з кращими фахівцями, не забувають про наукову та освітню складову.

У ЗОНУ КОМФОРТУ

Наталія Спіженко переконана, що запорука якісного лікування — найсучасніше медичне обладнання та освічені лікарі. «Пацієнту важливо прийти в медичний заклад і відчути належну увагу з боку медичного персоналу, а на варті його здоров’я стоїть новітнє роботизоване медичне обладнання. Все це може надати один онкологічний центр — Клініка Спіженко. Ми маємо восьмирічний досвід лікування іноземних пацієнтів із 32 країн світу», — наголошує вона. Крім того, для успішного розвитку клініки фахівці, які тут працюють, мають відчувати пацієнтів, цікавитися їхніми потребами, пропонувати їм різні варіанти лікування й обслуговувати на найвищому рівні. Тож колектив тут приділяє максимум уваги кожному пацієнтові, намагаючись оточити його турботою і затишком, що, на жаль, невластиве типовим лікарням.

Будь-який медичний заклад для пацієнта починається з холу, куди він потрапляє перед першою консультацією. Клініка Спіженко зустрічає своїх пацієнтів спокійною та доброзичливою атмосферою. Стіни пофарбовані у пастельні тони, дивани широкі і зручні, персонал ввічливий та коректний. Тут можна навіть випити улюбленої кави, чекаючи на прийом у лікаря.

Захворювання в клініці діагностують максимально швидко й точно. Завдяки повному діагностичному комплексу та власній лабораторії можна обстежити все тіло від голови до п’ят із точністю до 1 мм. Ракові клітини й метастази тут виявляють на будь-якій глибині.

НІЖ, ЩО НЕ РІЖЕ

Серце клініки — роботизована установка КіберНіж — розташована в спеціальному бункері з товстими стінами. Він призначений для оперування тих пухлин, які не може видалити людина-хірург. Завдяки КіберНожеві лікарі оперують людей з пухлинами в оці, язику, гортані, нирках і зберігають функціональність органів. Раніше такі пацієнти були приречені на втрату органа або травматичну операцію.

Олег Спіженко згадує, що вісім років тому ми розпочинали з радіохірургії КіберНіж, який, звісно, сам по собі є унікальним методом лікування, що надає можливість провести операції, які до того були за межею реальності, та все одно, в рідкісних випадках, доводилось із сумом відмовляти в лікуванні. Але з появою в нашій лікарні новітніх лікувальних корпусів і запуском відділень хірургії, персоналізованої хіміотерапії, високодозної променевої терапії ми впевнені, що зможемо гарантувати пацієнтові високий європейський рівень надання онкологічної допомоги.

Велику увагу приділили створенню відділення хіміотерапії, де лікування має бути особливо персоналізованим, адже лікарські засоби з відповідними діючими речовинами підбираються індивідуально до особливості росту та складу пухлини. Тому лікувальна зала хіміотерапевтичного відділення розділена на невеличкі окремі комфортні зони, тож кожен із пацієнтів відчуває себе в центрі уваги. У своїх нішах вони проводять від трьох до п’яти годин, сидячи у великому зручному кріслі та приймаючи крапельниці, що регулюються спеціальним автоматизованим апаратом. Дехто сидить зі смартфонами в руках — тут є розетки для підзарядки та Wi-Fi. Дехто усміхається рідній людині, яка сидить поруч на невеличкій кушетці, та слухає її розповіді. Ця зала денного стаціонару — проект 2017 року, аналогів якому майже немає. Крім цього, в клініці є палати різного класу — з одним чи кількома койко-місцями.


НАТАЛІЮ ТА ОЛЕГА СПІЖЕНКІВ ВСІЛЯКО ПІДТРИМУЮТЬ ІНШІ ЧЛЕНИ РОДИНИ, ЗОКРЕМА ФЕОДОСІЯ ПАНФИЛІВНА — МАТІР ЮРІЯ СПІЖЕНКА. ЇЙ НЕЩОДАВНО ВИПОВНИВСЯ 91 РІК, АЛЕ ВОНА Й НИНІ ЦІКАВИТЬСЯ СПРАВАМИ КЛІНІКИ ТА ДОПОМАГАЄ СВОЇМ ОНУКАМ

Відділення променевої терапії та радіохірургії є найбільшим та найсучаснішим у Східній Європі, він складається з трьох бункерів. Усе керування бункерами здійснюється із комп’ютеризованих пультових, за якими постійно ведеться віддалений моніторинг із США та Великобританії. Всі плани лікування оцифровані і проходять детальний консиліумний контроль. У більшості випадків одному пацієнтові одночасно проводять лікування пухлин, розташованих у різних життєво важливих органах, а все завдяки роботизованому обладнанню.

Протягом останніх років було збудовано також Центр інноваційної хірургії, який укомплектували за європейськими стандартами. Ще один бункер чекає на наступну інновацію в онкологічній сфері, яка зможе доповнити арсенал клініки.

ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ

На п’ятому поверсі центральної будівлі клініки розташована конференц-зала. Тут проходять школи молодих онкологів, радіологів, рентгенологів, зустрічі медичних фізиків та інших фахівців, дотичних до лікування раку. На базі клініки діють п’ять наукових кафедр післядипломної медичної освіти. Студенти й молоді практики із різних регіонів України знайомляться з інноваційними підходами в лікуванні раку і безкоштовно вдосконалюють тут свою майстерність. Наталія Спіженко каже, що таким чином колектив клініки хоче допомогти молодим фахівцям досягти високого професійного рівня й почуватися впевнено під час співпраці із закордонними колегами.

Виняткову роль Клініки Спіженко у розвитку вітчизняної медицини відзначають багато фахівців. «Нещодавно я здійснив невелике турне закордонними клініками. Тішуся, що бачу в Клініці Спіженко те найкраще, що працює в усьому світі, — ділиться враженнями президент Національної академії медичних наук Віталій ЦИМБАЛЮК. — Ця клініка заробила свій авторитет, має великі перспективи і вже здійснює кроки у майбутнє української медицини. Крім того, її можна назвати пам’ятником Юрієві Спіженку, котрий був одним із організаторів української сфери охорони здоров’я».

Для ректора Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика Юрія ВОРОНЕНКА Клініка Спіженко є уособленням «медичної Трійці» — поєднання практики, науки та освіти. «Ми багато чуємо про недосконалість та меншовартість нашої медицини, орієнтуємося на західні стандарти, — зауважив він. — Але подивіться, ось перед нами — приклад того, на що здатні наші лікарі! У нас вчиться Європа, і тут ми також навчаємо наших лікарів будувати майбутнє всієї держави».

Голова Київської обласної держадміністрації Олександр Горган також наголошує на величезній ролі, яку клініка відіграє у формуванні іміджу області та України в цілому. Під час урочистостей він також запевнив, що усіляко сприятиме клініці у взаємодії з державними службами.

Наталія Спіженко розповідає, що наступним етапом розвитку може бути створення відділення для пересадки кісткового мозку. Сьогодні українці вимушені робити такі операції за кордоном, але зменшити витрати їхніх сил та грошей, запустивши цей процес в Україні, цілком реально. «Якщо є патріотичний дух і бажання це зробити — немає нічого неможливого», — впевнено каже власниця клініки. З огляду на те, що професіоналізм — спільна родова риса Спіженків, ця впевненість вселяє оптимізм.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments