Історію творять мученики, а не мучителі.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

Грузія вимагає видачі «диверсантів»

26 січня, 2006 - 00:00
ВІДНОВЛЕННЮ ПОШКОДЖЕНИХ ТРУБ У ПІВНІЧНІЙ ОСЕТІЇ ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ МОРОЗИ / ФОТО РЕЙТЕР

Новий інцидент призвів до зменшення обсягів природного газу, що надходить до Грузії з Азербайджану: на російсько-азербайджанському кордоні було пошкоджено газовий компресор. Грузія повинна була отримувати через азербайджанську територію три мільйони кубометрів газу на день, після того як 22 січня на території Північної Осетії було підірвано два газопроводи. Того ж дня було підірвано три опори лінії електропередач у Карачаєво-Черкесії, внаслідок чого припинилося постачання російської електроенергії до Грузії.

Грузинське міністерство внутрішніх справ у своїй заяві назвало ці інциденти продовженням серії терактів, здійснених на території Грузії восени 2004 року. Тоді було підірвано високовольтні опори в Хашурському, Горійському та Сачхерському районах Грузії. Виконавцями цих диверсій грузинське МВС вважає двох офіцерів Головного розвідувального управління Генштабу РФ Анатолія Сисоєва і Романа Бойка. Грузія вимагає в Росії видати цих співробітників ГРУ. Як відомо, президент Грузії Михаїл Саакашвілі звинуватив російську сторону у навмисній диверсії на енергооб’єктах Північного Кавказу. «Ми сподіваємося, що ті особи, які здійснили диверсії на газопроводі та ЛЕП «Кавкасіоні» напередодні, будуть викриті і покарані відповідно», — заявив він.

Тим часом відновлювальні роботи на підірваних газопроводах призупинені. Це сталося не тільки через складні погодні умови — температура повітря опустилася до -20, але й через технічні складнощі. На одній iз ділянок, де ведуться зварювальні роботи, сталася розгерметизація і з’явилася загроза вибуху, повідомляє Civil Georgia. Водночас, за словами міністра енергетики Грузії Ніки Гілаурі, грузинська сторона не може спостерігати за ходом відновлювальних робіт, оскільки російська сторона попросила грузинського представника «залишити територію».

А ось яких-небудь обмежень у обсягах поставок газу населенню й промисловим об’єктам Вірменії у зв’язку із вибухами на газопроводах у Північній Осетії досі не було. Компанія «АрмРосГазпром» — ексклюзивний постачальник газу до країни — використовує резерви Абованського підземного сховища, запаси якого становлять 80 мільйонів кубометрів. Після аварії у Північній Осетії Вірменія припинила постачати електроенергію до Грузії, яка натомість рятувалася, налагоджуючи поставки газу з Азербайджану й електроенергії з Туреччини.

Ольга КОРНІЙЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: