Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

У Конгресі США дійшли згоди щодо санкцій проти РФ

Екс-генсек НАТО: «Європейці мають прочитати переглянутий законопроект перед тим, як критикувати його»
25 липня, 2017 - 11:54
ФОТО REUTERS

Днями обидві палати Конгресу США погодили законопроект щодо нових санкцій проти Росії та Ірану. Очікується, що законопроект буде ухвалено 25 липня. Як повідомляють ЗМІ, в Білому домі підтвердили, що президент США Дональд Трамп «відкритий до підписання» законопроекту про посилення санкцій.

У цьому документі буде законодавчо закріплено санкції, що запровадив попередній президент США Барак Обама. Крім того, наголошуватиметься, що Вашингтон і надалі виступатиме проти будівництва газового трубопроводу «Північний потік-2», оскільки цей проект «шкодить енергетичній безпеці Євросоюзу, розвитку газового ринку в Центральній та Східній Європі і реформам України у сфері енергетики», повідомляє DW. Новинкою цього законопроекту є обмеження права глави Білого дому, яким зараз є Дональд Трамп, самостійно знімати чи пом’якшувати санкції. Президент США зможе зробити це лише за згоди Конгресу.

Проте у ЄС така ініціатива Вашингтона викликала невдоволення через те, що економічні обмеження можуть зачепити європейські енергетичні компанії, які беруть участь у спільних з Росією проектах, зокрема в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав якомога скоріше розробити варіант дій у відповідь і навіть припустив, що «ці заходи ризикують поламати трансатлантичну єдність та єдність Великої сімки», цитує його видання Politico.

У відповідь на таку критику  колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен написав у Twitter: «Європейці мають прочитати переглянутий законопроект перед тим, як критикувати його. Припинення вогню в Україні можливе тільки тоді, коли ми змінимо розрахунок Москви. Якщо цей законопроект не забезпечить перемир’я, європейці мають відповісти, що зможе це зробити».

«День» звернувся до старшого співробітника Атлантичної ради США, керуючого партнера Myrmidon Group LLC Адріана КАРАТНИЦЬКОГО з проханням прокоментувати ситуацію довкола ухвалення закону про посилення санкцій проти РФ:

— Конгрес, безумовно, прийме закон щодо нових санкцій: чи у вівторок, чи пізніше протягом цієї сесії. Президент Трамп і проросійське оточення в його адміністрації усвідомлюють, що будь-яке вето буде подолано в обох палатах, тому зараз підтримують законопроект, який підтримали яструби в його адміністрації.

Цей законопроект є свідченням того, що Конгрес не довіряє особистим судженням президента щодо ключових питань, які стосуються Росії, України, Ірану та Північної Кореї. Тож це обмежує його повноваження, що фактично не мало місця після Другої світової війни.

ЄС не подобаються ті санкції, які перш за все пов’язані з Іраном. Скарги ЄС щодо правил і санкцій США стосовно Ірану мають довгу історію та існували ще за адміністрації Обами. Це ще ніколи не ставало на заваді США проводити власну санкційну політику щодо цієї чи інших країн.

Фундаментальне питання полягає не у відмінностях підходів США і ЄС щодо цих галузей, а  у спільному підході до безпеки в рамках Євроатлантичного простору. У цьому політика США щодо санкцій стримує Трампа від імпровізацій у політиці щодо Росії окремо від ЄС.

Наталія ПУШКАРУК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ