…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Десяток трендів майбутнього

Уже — в Україні
3 липня, 2018 - 10:54
КОМПАНІЯ GOOGLE УКРАЇНА ОЦИФРУВАЛА ТРИ ТИСЯЧІ АРХІТЕКТУРНИХ ОБ’ЄКТІВ У СТОЛИЦІ, ЩОБ МІСТЯНИ ТА ТУРИСТИ ЗМОГЛИ ВІРТУАЛЬНО ПОТРАПИТИ В ПОПУЛЯРНІ ТА МАЛОДОСТУПНІ ДЛЯ ВІДВІДИН МІСЦЯ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Ви будете здивовані, але ідея головного редактора «Дня» — «Україна як союз хуторів із високошвидкісним інтернетом» — повільно, але впевнено втілюється в життя.

Днями на IT-конференції ASBIS HUB 2018. TECH TALKS: «Тренди. Можливості. Інновації», яка нещодавно відбулася в Києві, були позначені цифрові тренди на найближче майбутнє.

Експерти обрали  топ-10 технологій майбутнього, які вже є в Україні або прийдуть до нас найближчим часом. І, відверто кажучи, деякі з них можуть неабияк шокувати непідготовленого «юзера».

IoT-ПЛАТФОРМИ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРОЮ — ВІД МІСТ ДО КВАРТИР

Сьогодні на одну людину в світі припадає три машини. При цьому пристрої, забезпечені IoT-платформою (системою закритого циклу з пристрою, сервера ПЗ і прошивки, управління та захисту даних), уміють «спілкуватися» між собою. Завдяки ним можна відстежити, що відбувається з об’єктом на відстані: наприклад, віддалено проконтролювати стан квартири. IоT успішно застосовують в управлінні інфраструктурними проектами. Так, у проекті Kyiv Smart City мешканці столиці вже користуються електронними «картками киянина», цифровим розкладом міського транспорту, міським безоплатним Wi-Fi на вулицях і в транспорті.

МОБІЛЬНІ ТЕРМІНАЛИ ЗБОРУ ДАНИХ І КАСОВІ АПАРАТИ

В Apple розробили мобільні рішення для ритейлу на базі iPodи iPhone. Невеликі пристрої є повноцінним робочим місцем касира чи працівника складу. Мобільні термінали збору даних (ТСД) дозволяють виконувати всі класичні операції, пов’язані з товаром і логістикою: контроль цінників, викладення товарів і тому подібне. Схожі на звичний смартфон новинки мають повноцінну операційну систему, якісно прочитують штрих-код, передають зображення високої якості та виконують ще кілька не менш важливих функцій.

ЕЛЕКТРОННІ ЦІННИКИ, «РОЗУМНІ» ПРИМІРЯЛЬНІ ТА SMART-МАРКЕТИНГ

Цифрові технології трансформують магазини. Наприклад, приміряльні стають «розумнішими»: просто в них  покупець може отримати повну інформацію про товар за допомогою спеціальних пристроїв.

Також у тренді електронні цінники: їх не потрібно переписувати вручну, інформація оновлюється завдяки зворотному зв’язку зі складом і з торговельною залою.

Ще одна інновація — цифрові вивіски Digital Signage Prestigio, завдяки яким ми бачимо новини, прогноз погоди, рекламні повідомлення. А ПЗ Prestigio Addreality дозволяє проводити рекламні кампанії в оф-лайн і он-лайн, редагувати контент віддалено, розпізнавати стать і вік споживача.

VIRTUALREALITY (VR) У ШКІЛЬНІЙ ПРОГРАМІ І НЕ ЛИШЕ

Віртуальні екскурсії в освітніх програмах стають звичною справою. Можна пройтися вулицями Стародавнього Рима або зробити подорож усередину людського організму. Це набагато цікавіше, ніж розглядати картинки в підручниках. Якщо раніше VR-обладнання асоціювалося з ігровими та розважальними пристроями, то сьогодні віртуальна реальність міцно посідає позиції в освіті, медицині, наукових дослідженнях.

Нагадаємо, пізнавальні віртуальні екскурсії музеями України і не лише доступні на сайті «Дня».

КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ НА ОСНОВІ IT-ТЕХНОЛОГІЙ

Світ рухається у бік інтелектуалізації речей. Із розвитком IоT дані генерують автомобілі та поля. Наприклад, рослинництво потребує смарт-технологій, і вже існують цифрові комплексні рішення для управління в аграрному секторі. Потужний сервер зберігає та передає дані про прогноз погоди, зберігаючи урожай, дрони моніторять стан посівів, логістика урожаю контролюється штучним інтелектом. Також зростає попит на ефективні сховища величезного обсягу даних, що генеруються. Керівник департаменту проектної дистрибуції компанії АСБІС-Україна Олег Мельник наголосив, що за комплексними цифровими рішеннями для бізнесу — майбутнє.

ПОПИТ НА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЙ

OPENSPACE — найбільш поширений формат сучасних офісів. Вони  потребують  великої кількості  кімнат для перемовин. Представник Logitech навів статистику: сьогодні у світі налічується до 40 000 000 кімнат для перемовин розміром 3 на 3  метри (за даними агентства Wainhouse). Ще 20 років тому устаткування для відеоконференцій було доступне небагатьом компаніям України. Сьогодні технологія для відеоконференції коштує в 100 тисяч разів менше, ніж 25 років тому. 2016 року було продано 30 тисяч пристроїв, а  2017-го — близько 60 тисяч.

«ТОКЕНІЗАЦІЯ» БОНУСІВ НА ОСНОВІ БЛОКЧЕЙН-ТЕХНОЛОГІЙ

Рівновеликі неконкуруючі бізнеси можуть створювати єдину карту лояльності на основі блокчейн-технологій для загальної аудиторії споживачів. Для цього компаніям-партнерам необхідна власна блокчейн-мережа з базовим токеном. Інфраструктура для передачі токенів між гаманцями дозволяє оперувати єдиним гаманцем, із вбудованою функцією обміну токенами між собою. Для компаній це — економічний варіант управління бонусними програмами. Для покупців відкривається зручна можливість розрахуватися токенами без жорсткої прив’язки до бренду чи термінів акції.

ЦИФРОВІ ОФІСНІ ДОШКИ ТА НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ КІНОЕКРАНІВ

Цифрова маркерна дошка Samsung Flip для роботи в креативних групах є аналогом офісним кліп-бордам із паперовими сторінками, але має розширені функції (наприклад, рухається  офісом). Ще одне перспективне рішення від Samsung— високотехнологічний екран Onyx Cinema LED Technology, перший у світі 3DLTDTheater. Onyx Cinema LED Technology спроможний більш глибоко відтворювати кольори, ніж екрани попереднього покоління, картинка на екрані чіткіша та яскравіша.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ — МОДЕРАТОР КОНФЕРЕНЦІЙ

Роботи все частіше заступають людину. Конференцію ASBIS HUB 2018. Tech Talks також успішно модерував штучний інтелект. Незабаром ми побачимо роботів-ведучих різних заходів — від наукових форумів до вечірок.

ЗРОСТАЄ ПОПУЛЯРНІСТЬ ІГРОВИХ ПРИСТРОЇВ

Популярність геймерства як видовищного спорту — світовий тренд. Команди мають своїх фанатів. Глядачів під час геймерських турнірів на стадіонах може бути більше, ніж під час матчів чемпіонату МВА. Продажі ноутбуків і десктопів для ігор  2017-го сумарно досягли майже 4 млрд доларів (за даними GFK). Представник фірми Logitech, презентуючи на конференції лінійку безпровідних мишок і клавіатур, наголосив, що і в Україні кількість геймерів нестримно більшає. Всупереч стереотипам, геймерство більш популярне серед дорослих людей, ніж серед підлітків.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: