Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар, український письменник

Допомагати тим, хто працює

Кримським підприємствам, що впроваджують інноваційні технології, компенсують відсотки по кредитах
18 серпня, 2007 - 00:00

У Раді міністрів Криму відбулося засідання спеціальної комісії з відбору перспективних інвестиційних і інноваційних проектів, представлених промисловими підприємствами. У реалізації кращих держава надаватиме фінансову допомогу. Вже другий рік уряд АРК компенсує з бюджету відсотки по кредитах тим підприємствам, які активно впроваджують інноваційні технології, створюють робочі місця, нарощують випуск сучасної продукції.

Таку практику, як повідомили «Дню» в прес-службі Радміну АРК, було вперше застосовано 2006 року. Сума підтримки шляхом здешевлення кредитів у розмірі 100% облікової ставки НБУ перевищила три мільйони гривень. Це дозволило 15 підприємствам наростити обсяг реалізованої промислової продукції на 11,2%, збільшити платежі до бюджетів всіх рівнів на 11%, створити 355 нових робочих місць. Виросла на цих підприємствах і заробітна плата (122,3 % порівняно з 2005 роком).

Враховуючи фінансово-економічну ефективність підтримки підприємств і важливість її загалом для соціально-економічного розвитку АРК, Верховна Рада і Рада міністрів АРК прийняли рішення про продовження цієї практики 2007 року. Міністерство промислової політики, транспорту, зв’язку і ТЕК АРК уклало з підприємствами договори про використання механізму здешевлення кредитів на період з 1 січня по 31 травня 2007 року. Внаслідок вкладення кредитних коштів у сферу промислового виробництва збільшилися на 50 мільйонів гривень і становлять приблизно 157 мільйонів гривень. Компенсаційні виплати, згідно з договорами, вже перевищили 2,5 мільйона. У результаті ті підприємства, що спираються на інноваційно-інвестиційні проекти і допомогу держави забезпечили випуск більше 7% обсягу від реалізованої в автономії продукції, її приріст становить 53,3 мільйона гривень порівняно з аналогічним періодом 2006 року, а надходження до бюджетів всіх рівнів і цільових фондів зросли на 10,4 мільйона гривень (145,7% до рівня аналогічного періоду минулого року). Тобто на одну гривню виплаченої компенсації до бюджетів всіх рівнів додатково надійшло в середньому 12,6 гривні. Середній рівень заробітної плати на таких підприємствах становить 967,2 гривні, а її приріст порівняно з минулим роком — 34,7%. Загалом у промислових підприємствах економія паливно-енергетичних ресурсів від впровадження енергозберігаючих технологій становила близько 1,7 мільйона гривень.

На друге півріччя 2007 року для підтримки інноваційних технологій на підприємствах Криму за рішенням Верховної Ради АРК виділено вже чотири мільйона гривень. Цього разу на засіданні комісії були заслухані звіти керівників тих підприємств, які брали участь в попередньому проекті. Серед них заводи «Фіолент», «Сiмферопольсіль маш», Сімферопольський моторний, Керченський судноремонтний, завод пластм ас, ВАТ «Сантехпром», ВАТ «Сімферопольська кондитерська фабрика», ПП «Кримпапір», ВАТ «Кримхлі б», ВАТ «Сакський комбікормовий завод», ВАТ «Криммолоко», ВАТ «Бром», ВАТ «Полівтор». Завдяки підтримці держави ці підприємст ва для реалізації інвестиційних і інноваційних проектів додатково залучили приблизно 100 мільйонів гривень кредитних ресурсів.

— У нас заведено допомагати тим, хто не чекає біля моря погоди, а, долаючи труднощі становлення, працює, оновлює виробництво для випуску конкурентоспроможної продукції, створює нові робочі місця, справно оплачує роботу, перераховує податки до бюджету і обов’язкових фондів, тобто працює відкрито, не порушуючи законів. І більшість керівників і трудових колективів, що отримали фінансову підтримку з боку парламенту і уряду, оцінили цю своєчасну допомогу, — резюмує перший заступник глави уряду Криму Азіз Абдуллаєв, який курирує цей проект.

Голова правління ВАТ «Сімферопольський завод пластмас» Віктор Синельник розказує:

— На нашому підприємстві працює 263 людини і в міру вдосконалення виробництва і збільшення обсягів випуску товарів, щорічно додається по 15 нових робочих місць. В асортименті більше ста найменувань виробів з пластмаси, які умовно можна розділити на три групи: госптовари, труби для прокладання водопроводів, газових мереж, в тому числі середнього тиску; поліетиленова плівка для АПК і інших цілей. Щомісячні обсяги виробництва перевищують 1,2 мільйона гривень. Завдяки фінансовій підтримці, наданій парламентом і урядом Криму, ми впровадили сучасне технологічне обладнання однієї з провідних фірм Німеччини, що дозволило знизити енерго- і матеріалоємність виробництва, в п’ять разів підвищити продуктивність праці, а отже, зменшити собівартість. Успішно витримуємо конкуренцію на ринках збуту продукції і не тільки України, але також Росії, Білорусі, Молдови...

Досягнення заводу дістали оцінку керівництва республіки.

— На Сімферопольському заводі пластмас, завдяки кредитним ресурсам, за порівняно короткий період впроваджено унікальне технологічне обладнання, що не має аналогів в Україні, і, як результат — надходження податків до бюджетів від підприємства за перше півріччя збільшилися порівняно з аналогічним періодом минулого року в 4,6 рази і на 104,6% — до спеціальних фондів, — повідомив журналістів глава парламенту АРК Анатолій Гриценко. — Фактично на одну гривню компенсації до бюджетів всіх рівнів цим підприємством повернено 34 гривні, тобто витрати окупилися сторицею. Це оптимальний спосіб піднесення на новий рівень розвитку промислового комплексу і інших галузей економіки Криму. Одночасно вирішується і інше соціально важливе завдання — створення нових робочих місць, благополуччя громадян. Завдяки фінансовій підтримці, яка в майбутньому зросте більш ніж втричі і досягне 10 мільйонів гривень, на підприємствах додатково буде створено 365 робочих місць... Подальше існування ТОВ «Сімферопольська кондитерська фабрика» ще три роки тому виглядало вельми проблематичним через низьку конкурентоспроможність і брак коштів на оновлення виробництва. Але парламент і уряд автономії, вивчивши презентовані бізнес-плани і проекти, підставили плече колективу, який зараз піднісся духом. На сьогоднi з конвеєра фабрики сходить більше 150 найменувань смачної, продукції, що користується попитом. Як розповідає журналістам директор фабрики Андрій Саприкін, про високі темпи виробництва тепер свідчать такі факти: обсяг продукції, що випускається, становить 3,9 мільйона гривень, а реалізації — 4,4 мільйона. Шоколадні цукерки, печиво, вафлі і інші вироби кондитерів успішно продаються не тільки в Україні, але і в Росії, Білорусі, Азербайджані, Молдові. Ноу-хау сімферопольських кондитерів в тому, що їх вироби виготовляють на основі дарів природи Криму — сухофруктів, зокрема, таких як чорнослив пікантний, слива Мірабель, інжир, а також лісових і волоських горіхів.

— Уряд фінансово допоміг нам змонтувати пакувально-обгорткове обладнання, лінію помадних сортів цукерок 30—40 найменувань. Плануємо ще придбати лінію з виготовлення карамелі і ведемо переговори з іноземними партнерами про закупівлю нового технологічного обладнання, — розказує топ-менеджер підприємства Андрій Саприкін. — Зараз на фабриці працюють 360 чоловік, а в вересні оголосимо набір ще 50 робітниць, наладників. Є попит на продукцію, значить, треба нарощувати її випуск, бо закони конкуренції суворі, тим більше на нашому ринку, що має справу з кінцевим і дуже прискіпливим покупцем.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ