Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

14 березня, 2007 - 00:00

Банкроту не до комбайнів — розплатитися б із кредиторами

ВАТ «Херсонські комбайни» оголосив про продаж на конкурсі належного йому майна загальною початковою вартістю понад 45,8 мільйона гривень для виконання ухвали Господарського суду Херсонської області. Це пов’язано iз необхідністю погашення заборгованості із заробітної плати й розрахунків з кредиторами. Як повідомляє компанія, на конкурс виставлені інженерний корпус, пожежне депо, прохідна-столова- кулінарія, дослідно-польова база, а також пансіонат «Петровець» і дитячий оздоровчий табір «Приморський». Продаж об’єктів передбачений здійснюваним планом санації підприємства. На сьогодні заборгованість із заробітної плати повністю погашена. Виручені від продажу майна кошти будуть направлені на погашення заборгованості перед кредиторами.

Власник забув про обов’язок... платити зарплату

Луганська облдержадміністрація буде жорсткіше контролювати 19 підприємств регіону, у числі яких Луганський патронний і Свердловський машинобудівний заводи. Про це повідомив перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Арефьєв. За його словами, на Свердловському машзаводі борг із заробітної плати вже досяг 1,5 мільйона гривень. «Власник підприємства — Дружковський машинобудівний завод — не виконує інвестиційні зобов’язання. Також дані вказівки про перевірку даного підприємства правоохоронними органами. До того ж Фонд держмайна судиться з власником, ставиться питання про розірвання договору. Ми також збираємося домагатися повернення даного заводу в державну власність», — зазначив Ю. Арефьєв. За його словами, нині на підприємстві хоч і складений графік погашення заборгованості із заробітної плати, але при цьому виплачується осіння зарплата, а гроші за січень-лютий знову нагромаджуються в борг.

Російське франчайзингове вікно

У компанії Finn Flare (один із провідних російських виробників одягу, взуття та аксесуарів у сегменті повсякденного одягу з річним оборотом $80 млн.) нинішній рік вважають початком експансії в Україну. Для здійснення цих планів у Києві намічено відкрити фірмовий магазин площею 150 — 350 квадратних метрів. Відповідні інвестиції складуть понад $120 тисяч, повідомляє Катерина Русакова. Одночасно ведуться переговори про відкриття аналогічних магазинів у Харкові, Запоріжжі й Дніпропетровську. Всі вони будуть працювати за франчайзинговою схемою. «Франчайзинг — це готовий бізнес, перевірений і з мінімальними комерційними ризиками. Ми не беремо роялті, безкоштовно надається право користуватися франшизою й надається рекламна підтримка». За франчайзинговою схемою Finn Flare має намір відкрити в 2007 році приблизно 60 нових магазинів також у Санкт-Петербурзі й Нижньому Новгороді та інших містах Росії.

Боржників відключать у березні. Коли потепліє?

За підсумками січня-лютого підприємства теплокомуненерго сплатили лише 48% вартості отриманого газу. Загальний борг ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України» з початку року перевищив 1,2 мільярда гривень. Як повідомляє НАК, у разі непогашення заборгованості, обмеження поставок газу вже днями почнуться в Херсонській (рівень розрахунків — 21%), Дніпропетровській (33%), Закарпатської (35%), Харківській (43%), Вінницькій (48%) і Луганській (42%) областях, а також у Дніпропетровську (20%), Макіївці (43%) й Кривому Розі (40%).

Нагородили здорових і «безпечних», а також юних художників

На найбільшому підприємстві Кривого Рогу — ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» — пройшов День здоров’я і безпеки. З його нагоди на всіх виробництвах підприємства оновили відповідну наочну агітацію, а також розмітку безпечних пішохідних маршрутів. На це витратили 325 тисяч гривень. Напередодні фахівці управління охорони праці та пожежної безпеки провели 372 комплексних і 697 цільових перевірок, за результатами яких у структурних підрозділах були розроблені заходи, направлені на усунення недоліків і підвищення рівня охорони праці. За результатами цих перевірок у Палаці культури підприємства відбулося нагородження переможців огляду-конкурсу. Але найбільший інтерес працівників комбінату викликав конкурс дитячого малюнка на тему «Безпека праці батьків — очима дитини». Усі переможці отримали цінні призи або грошові премії (загалом на це було витрачено більше за 100 тисяч гривень).

Відкрили аквапарк. У планах — концерт-хол

У Тернополі відкрився аквапарк «Лімпопо» для сімейного відпочинку. Він складається з шести басейнів, серед яких два дитячих і вісім атракціонів. У дитячих басейнах працюють вихователі, які наглядають за дітьми. Одночасно аквапарк можуть відвідувати 400 осіб. У вартість відвідування аквапарку, крім розваг, входить відпочинок у саунах і банях, фітнес-залах і на дитячих майданчиках. З сьомої до десятої ранку одна година коштує 10 гривень, у вихідні дні незалежно від часу — 25 гривень. Можна взяти абонемент на цілий день або на п’ять годин — у цьому випадку вихідний день у аквапарку обійдеться в 95 гривень. За словами генерального менеджера комплексу Андрія Івченка, в Тернополі також планується розпочати будівництво концерт-холу на дві тисячі місць і найбільшого в Західній Україні закритого дитячого майданчика.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ