Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

3 березня, 2007 - 00:00

«Укрнафта» направить газ населенню. Собі на збиток?

Наглядова рада ВАТ «Укрнафта» схвалила продаж природного газу власного видобутку Національній акціонерній компанії (НАК) «Нафтогаз Україна» по 319 гривень за тисячу кубометрів, повідомив «Дню» прес-центр компанії. При цьому її керівник Ярослав Бурч не уточнив, чи підписаний відповідний договір між «Укрнафтою» і «Нафтогазом Україна». Раніше член наглядової ради «Укрнафти» Геннадій Корбан повідомляв, що компанія збирається в першому кварталі реалізувати «Нафтогазу Україна» 240 мільйонів кубічних метрів природного газу. Собівартість природного газу, що видобувається «Укрнафтою», за даними Міністерства палива та енергетики України, становить 461 гривну за тисячу кубометрів.

Зернотрейдер з державним обличчям

Державна акціонерна компанія (ДАК) «Хліб України» сподівається на надання їй статусу державного експортера зерна. «Ми готуємося стати державним зернотрейдером, зокрема, закуповувати та експортувати зерно згідно з міждержавними угодами», — повідомив голова правління компанії Віктор Бондаренко. Він зазначив, що для виконання функції державного зернотрейдера компанії необхідно пройти процедуру фінансового оздоровлення, план якої буде узгоджений з урядом і парламентом. При цьому Бондаренко наголосив, що не йдеться про надання компанії функцій державного агента на внутрішньому зерновому ринку, які виконують Аграрний фонд і Державний комітет з державного матеріального резерву.

Українські автобуси підкорять Балкани

Інтереси корпорації «Богдан», одного з найбільших суб’єктів українського автомобільного ринку, в країнах Балканського півострова представлятиме компанія BG Bogdan, новий підрозділ найбільшої сербської транспортної компанії Lasta. Як повідомив прес-секретар корпорації Сергій Красуля, сьогодні автобуси «Богдан» не експлуатуються в країнах цього регіону, однак Lasta проявила зацікавленість в закупівлі їх після консультації з автоперевізниками Болгарії та Чехії, куди вже постачається ця техніка. Він також зазначив, що в найближчих планах корпорації — поставка на Балкани першої партії автобусів малого класу «А-092» з двигуном, що відповідає нормам Євро-3, однак не уточнив розмір цієї партії.

Молдавія без м’ясного ембарго

Україна дозволила п’яти молдавським м’ясопереробним підприємствам постачати продукцію на свою територію. Як повідомив головний державний ветеринарний інспектор України Іван Бісюк, дозволи є чинними з 1 березня поточного року. Таке рішення було прийняте після проведення аудиту Молдови Українською ветеринарною службою.

Дивізіони готуються злетіти

Концерн «Авіація України», який на першому етапі включив до свого складу десять підприємств, може бути розширений ще за рахунок двох-трьох підприємств галузі, повідомив віце-прем’єр Андрій Клюєв, не уточнивши їх найменування. За його словами, в рамках концерну планується створити кілька дивізіонів за напрямами, чим і пояснюється включення до нього Запорізького машинобудівного конструкторського бюро (ЗМКБ) «Прогрес» ім. Івченко, що займається розробкою двигунів. Клюєв зазначив, що вже готовий остаточний варіант постанови про створення «Авіації України» і затверджений статут концерну. За даними Мінпромполітики, до складу концерну ввійшли також держпідприємства (ДП): «Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова» (АНТК ім. Антонова), Київський авіаційний завод «Авіант», Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП «Київський авіаремонтний завод № 410 цивільної авіації».

Засмутяться і акціонери, і споживачі

Чистий збиток ВАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал» (Київ) 2006 року перевищив п’ять мільйонів гривень, тоді як роком раніше його чистий прибуток становив 257 тисяч гривень. Як повідомила компанія, фінансові результати товариства розглянуть його акціонери на загальних зборах 20 квітня. Згідно з повідомленням, за минулий рік активи компанії збільшилися на 8,5% — до 2,1 мільярда гривень, поточні зобов’язання — на 9,2%, тобто до 356,3 мільйона гривень, довгострокові зобов’язання за минулий рік становили 2 мільйона гривень, тоді як роком раніше вони дорівнювали нулю.

Обмежують відповідальність або бояться корпоративних конфліктів?

Відкрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями «Курганський бройлер» (Харківська обл.) планує реорганізуватися у товариство з обмеженою відповідальністю. Як повідомило підприємство, це питання розглянуть акціонери на зборах 14 березня. Крім того, до порядку денного зборів внесено питання про створення Харківської філії підприємства. Згідно з даними Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, 88,48% «Курганського бройлера», за станом на кінець 2005 року, належали компанії United Traiding (Данія) і 11,5% — ТОВ «Содружество» (Харків).

Газета: 
Рубрика: