Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

25 липня, 2006 - 00:00

Бізнес-стратегія кондитерів

Компанія «АВК» проводить удосконалення своєї структури — об’єднання дирекцій із маркетингу та продажу. Такий крок дозволить домогтися більшої узгодженості в роботі цих ключових служб, встановити єдину шкалу мотивації, пов’язати оцінку результативності з досягненням цілей всієї компанії. За словами генерального директора компанії «АВК» Андрія Дикунова, компанія вирішила сконцентруватися лише на перспективних сегментах ринку. Ще минулого року на підприємстві стали відмовлятися від виробництва продуктів, що не потребують складних технологій. 2006 року ліквідовано фактично всі лінії з виробництва карамелі, а лінії борошняних виробів переорієнтовано з випуску простого цукрового печива на більш складне глазуроване, припинено випуск драже, ірису та іншої «спадщини» минулих років. «Сьогодні ми концентруємо всі зусилля на просуванні своїх продуктів у таких перспективних сегментах, як шоколадні цукерки, складні желейно-жувальні солодощі з додатковими цінностями і снеки, — зазначає гендиректор «АВК». — А щоб домогтися успіхів у вибраних нами напрямах, необхідна максимальна узгодженість у роботі всієї компанії, і, передусім, маркетингу та продажу».

Вантажоперевезення без формальності

Донецька залізниця в п’ятницю відправила перший експериментальний вантажний склад з уніфікованою накладною ЦІМ/СМГС — транспортного документа єдиного зразка, який застосовується в залізничних перевезеннях між країнами-членами Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, понад 1120 тонн прокату чорних металів виробництва ЗАТ «Донецький міні-металургійний завод «ІСТІЛ (Україна)» (Донецьк) проїдуть за маршрутом Донецьк — Цайтхаїн Рорверг (Німеччина), перетинаючи кордон без додаткових переоформлень. Нововведення дозволяє одночасно вирішити ряд пріоритетних завдань: спростити процедуру перетину кордону, що дозволить прискорити рух вантажів через суміжні держави, а отже — підвищити ефективність товарообігу; зменшити транспортні витрати та підвищити якість обслуговування; удосконалити технологію експортно-імпортних операцій з іноземними залізницями.

Найбільші забруднювачі довкілля

Десяток підприємств — найбільших забруднювачів довкілля в Україні, згідно з даними Міністерства охорони навколишнього природного середовища, сформували шість металургійних комбінатів, три тепловi електростанції та хімічне підприємство «Лисичанська сода». Згідно з опублікованим Мінприроди переліками 10 і 100 найбільших забруднювачів України за станом на 1 квітня 2006 року, в Донецькій і Дніпропетровській областях є по три підприємства з першого десятка, в Луганській — два. Зокрема, це — «Запоріжсталь», Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського (Дніпродзержинськ), «Mittal Steel Кривий Ріг» (обидва — Дніпропетровська обл.), Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, «Азовсталь» (обидва — Донецька обл.), Алчевський металургійний комбінат (Луганська обл.), Бурштинська ТЕС (Львівська обл.), Криворізька ТЕС (Дніпропетровська обл.), Старобешівська ТЕС (Донецька обл.) і «Лисичанська сода» (Луганська обл.).

Нові перестрахувальні ємності

«Московське перестрахувальне товариство» («Москва Ре», РФ) з 1 липня надає українським страхувальникам нову перестрахувальну ємнiсть у розмірі $15 млн. (нетто-утримання $1,5 млн.) за факультативним страхуванням майнових і будівельно-монтажних ризиків на базі ексцедента збитків. Про це повідомив на презентації нових перестрахувальних ємностей в. о. голови правління (президента) «Москва Ре» Сергій Дєдиков. За його словами, договір про надання ємності розміщено на світовому перестрахувальному ринку через брокерів Benfield і Malakut. Лідером договору стала компанія AspenRe, серед основних його учасників — HannoverRe, TransatlanticRe і Converium і GIC. Як повідомлялося на презентації, територія страхування — Російська Федерація, країни колишнього СРСР та їх інтереси за кордоном (виключаючи США та Канаду). Надані для українських страхувальників нові перестрахувальні ємності покривають, зокрема, такі ризики: рухоме й нерухоме майно, що перебуває на суші, за винятком сільгоспризиків, передавальних і розподільних ліній, а також підземних ризиків; збитки від перерв у виробництві.

Дорожчає газ — зростає заборгованість

У Яремчі (Івано-Франківська область) відбулася нарада ДК «Газ України» з керівниками підприємств з газопостачання та газифікації за участю фахівців НАК «Нафтогаз України» та представників місцевих органів влади.Одним з головних на нараді було питання реалізації природного газу споживачам через підприємства з газопостачання та газифікації та стан їх розрахунків за спожитий у 2006 р. природний газ. Середній рівень розрахунків у першому півріччі з ДК «Газ України» підприємств з газопостачання та газифікації становить 87% (у 2005 р. — 91%), а загальна заборгованість — 328 млн. грн. (у 2005 р. — 187 млн. грн.). Зростання заборгованості зумовлено значним зростанням протягом півріччя ціни на газ для споживачів, а також на виробничо-технологічні витрати підприємств з газопостачання та газифікації, їх власні потреби та нормовані втрати. Як було підкреслено на нараді, якщо більшість підприємств з газопостачання та газифікації забезпечують практично стовідсоткові розрахунки з ДК «Газ України» за спожитий населенням природний газ, низка підприємств проводить цю роботу гірше, ніж торік. Особливо тривожна ситуація з розрахунками за спожитий населенням газ склалася у підприємствах «Черкасигаз», «Одесагаз», «Коростишівгаз», «Луганськгаз», «Закарпатгаз», «Харківміськгаз», «Волиньгаз», «Тернопільгаз».

Роботодавці поза політикою

У четвер на установчому з’їзді було засновано Конфедерацію роботодавців України, яка здатна на рівних вести діалог з владою і профспілковими організаціями. Президентом конфедерації обрано Віктора Пантелеєнка, віце-президента консорціуму «Індустріальна група». Виконавчим віце-президентом конфедерації обрано Олексія Мірошниченка. «В основу організації покладено принцип політичної нейтральності і це відображено в статуті. Організацію не можуть очолювати народні депутати, лідери політичних партій, а також чиновники і працівники державного апарату.Основні цілі конфедерації, які повністю випливають із Закону України «Про організації роботодавців» — підвищення конкурентоспроможності бізнесу і ведення діалогу зі всіма сторонами соціального партнерства», — сказав Віктор Пантелеєнко. Головною метою конфедерації є формування і представлення власної позиції з актуальних проблем соціально-економічного розвитку на місцевому, галузевому і державному рівнях, а також захист інтересів власників перед органами державної влади, місцевого самоврядування, профспілками та іншими.

Газета: 
Рубрика: