Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

«У нас притік за депозитами... «Хвилюється» тільки Київ»

Заступник голови правління ПриватБанку прокоментував «Дню» чутки про тимчасову адміністрацію
10 листопада, 2015 - 10:25

SMSки з текстом, що в ПриватБанк найближчим часом введуть тимчасову адміністрацію і треба забирати гроші, почали отримувати його вкладники. Таке ж повідомлення отримав  навіть голова правління фінустанови Олександр Дубілет.

Утім паніки серед  вкладників це не спровокувало. За словами заступника голови правління ПриватБанку Дмитра Дубілета, зранку 4 листопада в касах банку і банкоматах  було 6 мільярдів гривень. Черг у відділеннях немає. Однак на тлі виведення з ринку ряду банків інформація про можливі неприємності в одній із найбільших фінустанов, м’яко кажучи, бентежать і не може не турбувати.

В Нацбанку заспокоюють. «ПриватБанк — системно важливий для фінансового устрою та найбільший ощадний спеціалізований банк, що обслуговує 34% вкладів населення країни. Регулятор здійснює постійний моніторинг діяльності через кураторів та приділяє особливу увагу всім системним банкам. На даний момент ПриватБанк виконує нормативи ліквідності, працює в звичайному режимі та безперебійно обслуговує клієнтів», —  коментує ситуацію перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Зараз для атаки на Приватбанк використовують брудні технології, додає директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін. «Дуже важливо, щоб це зрозуміли його вкладники та клієнти, — пояснює Костянтин Ворушилін. — Наразі ми активно співпрацюємо з ПриватБанком, але виключно з питань виплати компенсацій вкладникам неплатоспроможних банків. Цей банк є одним із найактивніших агентів. Крім того, як банк із найбільшим портфелем депозитів фізичних осіб, Приватбанк здійснює найбільші відрахування регулярних зборів до Фонду гарантування».

Кому це вигідно? Ні в Приваті, ні в НБУ про причини не говорять. Як і не  коментують найпоширенішу версію серед експертів, що це може бути результатом протистояння власника банку Ігоря Коломойського з Президентом Петром Порошенком.

Тим часом, як повідомили  «Дню» кілька учасників банківського ринку, минулої п’ятниці на засіданні в Нацбанку порушувалося питання ПриватБанку. «День» звернувся за роз’ясненням ситуації до заступника голови правління ПриватБанку Олега Гороховського:

— Підтвердьте або спростуйте інформацію, що ПриватБанк звернувся минулої п’ятниці до керівництва НБУ з проханням виділити мільярд гривень фінансування.

— Це не правда.

— Скільки в грошовому вираженні становить сума депозитів фізосіб у розмірі до 200 тисяч гривень?

— Це 97,5% за кількістю вкладників. За сумою — більше 70% портфеля

— Чим поясните наростання інформації про те, що банк націоналізують? Кому це вигідно?

— Це провокація. Поки не зрозуміло. Йде розслідування. Ми звернулися в СБУ, МВС, НБУ і самі вивчаємо ситуацію.

— А як зі свіжими даними щодо знімання депозитів?

— У нас притік за депозитами. І минулого тижня, незважаючи на негативний фон, притоки збереглися. «Хвилюється» тільки Київ.

— Тобто в столиці збільшилися знімання готівки, а в регіонах — все спокійно, я правильно зрозуміла?

— Так. Майже всі регіони взагалі нічого про це не чули. «Хвилюється» Київ і трохи — Одеса.

— Проясніть ще один момент: щодо ринку кажуть, що Приват не повертає НБУ рефінансу, виданого раніше. Начебто загальна сума виданих Нацбанком грошей досягла 20 мільярдів гривень. Що з цього правда, а що — ні?

— Повна маячня. Цю тему «педалюють» ті, хто хоче дестабілізувати ситуацію в банку. Подивіться графік повернення грошей, узгоджений із НБУ, там все є. Жодних затримок. Ми також сплачуємо вчасно всі відсотки.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: