Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Умова – повернення додому

40 студентів з України і Молдови отримають гранти на навчання у топ-50 бізнес-школах США
17 грудня, 2015 - 13:07

Щоб отримати стипендію у рамках програми, необхідно вступити до одного із топ-50 університетів за загальним конкурсом, склавши всі необхідні іспити, після чого подати запит на SEED Grant. До запиту потрібно додати листа від університету про зарахування.

«Ми надамо гранти студентам, які вступатимуть до топ-50 шкіл у США, за умови, що потім вони повернуться в Україну і Молдову та спрямують свої таланти на розвиток рідної країни», — зазначила президент і головний виконавчий директор фонду WNISEF (створений урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку — USAID) Ярослава Зелінські-Джонсон під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Вона додала, що випускники повинні будуть пропрацювати у своїй країні щонайменше три роки.

П’ять перших стипендіатів, які подали заявки на стипендію у 2015 році, зазначила Зелінські-Джонсон, вже навчаються у чотирьох американських університетах Зокрема — Олександр Матвієнко, Роман Черепаха, Дмитро Охримчук та Євгеній Сташенко вивчатимуть інвестиційну сферу. На їхню думку, це той напрямок, який зараз потрібно розвивати в Україні. «Подальшу свою кар’єру я планую пов’язати з венчурним інвестуванням, з тим, чим зараз я займаюсь. Це та сфера, де я бачу найбільшу користь для України», — пояснив Дмитро Охримчук. На думку студентів, найбільш перспективними в Україні є IT-галузь, агросектор, електронна торгівля, а також харчова промисловість, зважаючи на перспективи входження до зони вільної торгівлі з ЄС.

Зараз у бізнес-школах США навчається мало українців, порівняно із поляками та громадянами інших країн Східної Європи. Хоча бажаючих здобути таку освіту, стверджують ініціатори стипендійної програми, набагато більше.

«80% українців, які думали про те, щоб отримати диплом магістра управління бізнесом, не зробили це лише у зв’язку з фінансовими труднощами», — пояснює керівник програми економічного лідерства фонду WNІSEF Роман Тичківський. — Програма SEED Grant повністю вирішує проблему таких студентів: у рамках стипендійної програми студенти можуть отримати відшкодування до 100% витрат на навчання. Якщо зараз у кращих бізнес-школах навчається 10—15 українців, завдяки програмі кількість таких студентів «хотіли б збільшити хоча б 40 на 2017 рік».

«Через цю програму ми хотіли б ще раз заявити про те, що Сполучені Штати Америки підтримують український народ, підтримують молоде покоління, яке трансформує Україну у сучасну, демократичну державу, якою вона заслуговує бути», — заявив Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, зазначивши, що саме інвестиції в освіту для талановитої молоді є одним із найдієвіших способів досягти позитивних змін у країні.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: