Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

ТЕХНОЛОГІЇ

27 січня, 2006 - 00:00

Плеєр сам підбере вам музику

Компанія Walt Disney запатентувала концепцію плеєра, який реагує на настрій, пише New Scientist. У компактний медіапрогравач вбудовуватимуть сенсори, які вимірюють температуру тіла, кількість поту і частоту пульсу власника. Відповідно до цих параметрів плеєр зможе самостійно обрати відповідну музику або відеоряд. Вибір не обмежується тим, що власник уже прослуховував у схожому стані. Передбачається, що додаткові композиції, близькі до тих, що вже є, скачуватимуться з iнтернету. Якщо смаки плеєра не задовольнять власника, то програма, яка здатна навчатися сама, врахує це при складанні майбутніх плей-листів. Як повідомляють власники патенту, пристрій базується на так званій нечіткій логіці — математичній теорії, яка, окрім «істинних» і «помилкових», оперує «проміжними» станами. Вважається, що такий підхід зручніший для моделювання людської психіки, ніж традиційна двозначна логіка, яка є основою цифрових технологій. Патент передбачає, що Walt Disney має право перешкоджати випуску подібних пристроїв конкурентами. Про те, чи займеться сама компанія виробництвом «розумних плеєрів» і як вони будуть влаштовані, поки не повідомляється.

У США винайшли «годинник» проти алкоголізму

Група математиків iз університету Південної Каліфорнії розробила біосенсор, здатний визначати вміст алкоголю в крові власника, повідомляє PhysOrg.com. Сенсор у формі наручного годинника більш чутливий, ніж традиційні «дихальні трубки», і може виявити алкогольне отруєння, яке сталося кілька діб тому. Для повноцінної діагностики пристрою достатньо контакту з порами шкіри. Власне «хімічна» частина пристрою розроблена порівняно давно. Вчені-математики у свою чергу зуміли побудувати модель, яка описує співвідношення концентрацій спирту в крові та на поверхні тіла. Обчислення здійснює мікрокомп’ютер, вбудований у «сенсорний годинник». Математичні дослідження, результатом яких став новий прилад, спонсорував Національний інститут проблем алкоголізму та насильства США. Його представники стверджують, що прилад активно використовуватимуть у ході соціологічних та психологічних досліджень. Зокрема, за його допомогою мають намір з’ясувати, яку кількість алкоголю безпечно вживати під час вагітності, а також перевірити ефективність медичних методів боротьби з алкоголізмом.

Підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: