«День» - флагман медійного простору України, що не зраджує своїм принципам об’єктивності, незалежності, патріотизму»
Іван УРИВСЬКИЙ, режисер-постановник Київського Національного театру їм. І. Франка
Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.
Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.
Іван УРИВСЬКИЙ, режисер-постановник Київського Національного театру їм. І. Франка:
1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
- Фото лікарів, які схилилися над хворими, у яких жахлива хвороба 2020 року, COVID, або знаменита картина Едварда Мунка «КРИК», яка віщує невідомість людства перед Фатумом.
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
- Герої року - українські військові, які захищають Україну, а також українські лікарі районних та обласних клінік, де нема медикаментів, необхідних пристроїв з киснем, але медики однак продовжують боротися за життя людей.
Антигерої року - ті політики і «діячі», які у бідній країні у важкий час війни та пандемії протягом року аморально «малювали» собі зарплати на рівні шести нулів (це, як відомо, чиновники енергосфери та окремі представники Наглядових рад, які за злиденний рік бмиттєво стали українськими мільйонерами).
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).
- Кожен «День» несе благу вість Україні. Вибрати один матеріал неможливо. Але загалом, для мене особисто, це всі матеріали, що висвітлюють гуманітарні теми і проблеми країни і світу. Проєкт «Бібліотека «Дня» був і залишається одним з найкращих видавничих культурологічних проєктів в Україні.
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
- Сил надавали великі автори, які в процесі репетицій навіювали рішення постановок - Леся Українка, Теннессі Вільямс, Фрідріх Шиллер. Ще, звісно, близьке коло людей - рідні, друзі, творчі однодумці, колеги, з якими працювали над виставами «Камінний Господар», «Трамвай Бажання», «Два Голоси. Уявна зустріч»
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
- Це певний період осмислення загальнолюдського досвіду, коли світ накриває одна біда, а людина має вистояти і перемогти заради майбутнього. Це і уроки сили волі, які полягають у тому, аби направляти сили та емоції навіть у скрутні часи виключно на творчість, на ідеї «сродноі праці», як сказав би Григорій Сковорода.
6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?
- «День» - флагман медійного простору України, що не зраджує своїм принципам об’єктивності, незалежності, патріотизму, професіоналізму, просвітництва, ствердження справжніх духовних цінностей в Україні.
Рубрика
Новорічна анкета «Дня»