Поривайтеся завжди виконувати свій обов'язок, і людство виправдає вас навіть там, де ви зазнали невдачі.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

«Просимо тебе зупинити голодування»

50 українських митців і громадських діячів написали листа Олегу Сенцову
26 липня, 2018 - 11:45
ФОТО REUTERS

25 липня голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров у своєму Facebook повідомив, що українському режисеру Олегу Сенцову було надіслано листа. Його написали понад 50 українських митців і громадських діячів, які закликають Сенцова припинити голодування.

«У світі не так багато людей такої волі, як ти, — йдеться в листі. — Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібен. Навіть з в’язниці ти зміг об’єднати всіх нас для цієї боротьби. Якщо не зараз, то пізніше, в найближчому майбутньому ми все одно звільнимо тебе. Ми — це Україна і багато-багато людей доброї сильної волі в цивілізованому світі. Ми тебе просимо від імені всіх нас. ...Низький уклін твоїй мамі. Наша любов до твоїх діток! Заради любові до них, заради любові до нас, заради Бога просимо тебе зупинити голодування».

Звичайно, подібні заклики української інтелігенції мають право бути, однак, починати чи припиняти голодування — це виключне право Олега. Це його рішення. Але в подібній складній ситуації дуже важливими є відповідальність і єдність всіх українських громадян, коли це стосується ставлення до агресора. І, безумовно, надважливим є міжнародний тиск на Кремль, від якого залежить життя Олега й інших українських бранців.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ