Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Робота триває...

В Україну повернулися екзархи Вселенського Патріарха
17 жовтня, 2018 - 10:09
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з екзархами Вселенського Патріарха в Україні Архієпископом Памфільським УПЦ в США Даниїлом та Єпископом Едмонтонським УПЦ в Канаді Іларіоном ще раз подякував за рішення Синоду Вселенського Патріархату про надання автокефалії українській православній церкві. Йдеться на сайті Президента.

«Разом з тим з очевидної подачі Кремля, керівництва країни-агресора, повністю від нього залежне російське церковне начальство заявило про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольською Матір’ю-Церквою. Переконаний, що така реакція духовної і світської російської влади і повністю залежним від російської влади церковним керівництвом лише підтверджує, що ми з вами на правильному шляху», — наголосив глава держави.

Архієпископ Памфільський  УПЦ в США повідомив, що вони з єпископом Іларіоном повернулися в Україну «для того, щоб продовжити роботу над останнім етапом, котрий доведе нас до об’єднавчого Собору, а тоді й до вручення новому предстоятелю остаточного документа — Томосу про незалежність, автокефалію української православної церкви».

«Як і попередньо, ми будемо спілкуватися, готові до спілкування, сподіваємося на співпрацю з усіма лідерами і Української православної церкви Київського патріархату, і УАПЦ, включно з ієрархами і духовенством та мирянами Української православної церкви в лоні Російської православної церкви», — особливо наголосив архієпископ Даниїл.

У свою чергу, єпископ Едмонтонський Української православної церкви в Канаді Іларіон, в свою чергу, підкреслив: «11 жовтня 2018 року — це історичний день став днем проголошення, висловлюючись світською мовою, декларації про духовний суверенітет українського народу. Подібно як 16 липня 1990 року — Декларації про державний суверенітет України».

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: