Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Адреса: Київ»

Так називається виставка з колекції Музею сучасного мистецтва України, яка відкриється 21 червня
19 червня, 2018 - 16:28
ШЕРЕШЕВСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ. «ОСТАННІЙ ЗНІМОК»

Київ — місто контрастів. Найстаріша вулиця — Володимирська (понад тисячу років), а найдовша — Броварський проспект (14 км). Тема Києва нескінченна. Це місто оспівано поетами і письменниками, його малюють та фотографують. Для когось це місто дитинства, для когось — столиця України, а хтось захоплюється його давньою історією...  Кожний бачить Київ по-своєму.

На виставці можна побачити Київ таким, яким бачать і відчувають його митці — Олена Яблонська, Олександр Павлов, Ганна Файнерман, Ернест Котков, Олександр Найден, Олексій Орябинський, Зоя Орлова, Віктор Козик, Яким Левич, Владислав Шерешевський, Олег Животков, Юрій Соломко, Любов Рапопорт...

«... Мистецтво повинно робити людину кращою, нести душевне світло, робити ставлення до життя більш легким і прозорим. Очищати від похмурих уявлень і думок. Якщо картина відкриє хід до світлого стану, значить, вона зробила добру справу для людей. Картина повинна випромінювати добро», — вважала знаменита мисткиня Олена Нилівна Яблонська.

«Полотна метра вітчизняного абстракціонізму Олександра Павлова — уособлення абсолютної свободи» — ця характеристика творчості митця надана художником Олександром Ляпіним.

ЯБЛОНСЬКА ОЛЕНА НИЛІВНА. «ТЮТЮНЕЦЬ НА ВІКНІ»

На вернісажі представлені цікаві полотна Олександра Найдена (художник, дослідник, письменник) та Олександра Орябинського (представник так званого «неофіційного мистецтва», його творчість не вписувалася в жорсткі рамки соціалістичних канонів і не підтримувала тогочасну ідеологічну систему).

Київські мотиви протягом усього творчого життя звучать у картинах Віктора Козика. Його роботи емоційно виразні і сповнені духовності.

Не пропустять шанувальники мистецтва і роботи Юрія Соломка, який відомий своїми картинами, намальованими на географічних мапах. До речі, Соломко стверджує, що географічна мапа — це один із найсильніших символів, який було створено людською цивілізацією. І саме на цих символах Юрій домальовує своє бачення, історію, думку.

Якщо уважно вдивитися у твори авторів, ми побачимо різноманітні емоції — переживання, радість, смуток, ніжність, захоплення, розчулення, — відчуємо ритм, в якому працювали митці. Саме так, зі справжніми почуттями та живими емоціями, з особливим ритмом пишуться картини, і це в них дуже цінно. Це потужний енергетичний простір і образотворчий літопис Києва.

Виставка «Адреса: Київ» демонструватиметься до 9 вересня.

Тетяна ОНИЩЕНКО. Ілюстрації надані організаторами виставки
Газета: 
Рубрика: