Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Усі шляхи ведуть на глибину

3 листопада, 2005 - 00:00
У ДЕЯКИХ СПОРТСМЕНІВ УЛОВ БУВ НАСТІЛЬКИ ВАГОМИМ, ЩО ВАГИ ЗАШКАЛЮВАЛИ / СЕРГІЙ ГУБКА — ЧЛЕН КОМАНДИ «РУСАЛОНЬКА» — В ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЗМАГАНЬ УВІЙШОВ ДО ТРІЙКИ ЛІДЕРІВ З КІЛЬКОСТІ ТРОФЕЇВ

Більше 100 спортсменів взяли участь у других міжнародних змаганнях з підводного полювання «Осінній кубок 2005», що відбувся 29-30 жовтня в Каневі. Організатором змагань виступила новостворена Українська Підводна Федерація (УПФ). «Це рекордна кількість учасників для подібних змагань», — сказав для «Дня» один із керівників-організаторів, віце-президент УПФ Кубка Петро Пелагеча. Елітність цього виду спорту продиктована двома чинниками: дороговизною екіпіровки (середньої вартості обладунок — гідрокостюм, маска, трубка, ласти, рушниця — вартують близько 500 євро) та доволі високим ступенем ризику («працювати» у воді під час змагань часом доводиться при нульовій температурі повітря).

Канівський Кубок зібрав кращих спортсменів із трьох країн — України, Росії та Білорусі. Серед них — чемпіони колишнього Радянського Союзу, Європи, світу. Не зважаючи на напружену боротьбу, українцям конкуренції ніхто скласти не зміг. Практично всі призи забрали наші спортсмени. Перше місце вибороли члени об’єднаної команди «Схід—Захід» (Нетішин—Суми), друге — «Русалонька» (Кременчук), третє — «Батискаф-Україна» (Київ). В особистому заліку найметкіше око виявилося у члена команди «Схід—Захід» Олексія Глазкова: за два дні змагань він отримав улову близько 19 кілограмів.

Як повідомив президент Української підводної федерації Валерій Оліус, «Осінній кубок 2006», який відбудеться вКаневі наступного року, планується підвищити в ранзі й організувати вже як рейтингові змагання — з присвоєнням звань. «Цього року до Канева прибуло чимало спортсменів-аматорів з провінційних міст, котрі показали чудові результати, — повідомив пан Валерій. — Гідно оцінити їхню підготовку, підняти до рівня профі — справа честі нашої Федерації».

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, Черкаська область. Фото автора
Газета: 
Рубрика: