Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Через затоплення обласна бібліотека в Чернігові просить про допомогу

3 липня, 2018 - 19:19
Фото зі сторінки бібліотеки в мережі ФБ та журналістки Яни Тітено

«Бібліотека імені Короленка просить чуйних читачів взяти додому на просушку книжку або підшивку газет! Внаслідок підтоплення постраждав архів обласної бібліотеки. А ще нам потрібні дерев’яні піддони. Звертаємося до небайдужих наших користувачів, колег, друзів, партнерів і жителів міста», – таке незвичне оголошення з’явилося сьогодні на сторінці цього закладу у ФБ.

З’ясувалося, шалена злива, що пройшла в Чернігові 30 червня, завдала шкоди не лише житловим будівлям, а й установам, зокрема – обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Короленка. Вперше за багато років (старші за віком співробітники кажуть, що взагалі не пам’ятають нічого подібного, а бібліотека в цій історичній будівлі міститься не одне десятиліття) вода затекла в напівпідвальні приміщення, адже їхні вікна ззовні знаходяться майже на рівні тротуару.

«Вода стояла на рівні 1 м 65 см. Під водою опинилися цінні й унікальні фонди, в першу чергу – підшивки місцевих періодичних видань, зокрема, «Деснянської правди», районом, загалом близько 3 тис, починаючи з 1945 року, а також мистецькі альбоми, – розповідає директорка закладу Інна Аліференко. –Постраждали також художні видання, 26 тисяч найменувань. Сподіваємося, що хоча б частину зможемо врятувати. Саме тому нам терміново потрібна допомога з просушки постраждалої літератури!»

Щойно це повідомлення-прохання поширилося в соціальних мережах, його передрукували місцеві інтернет-видання. Так жителі Чернігова дізналися про цю біду й почали приходити до бібліотеки, аби прихистити в себе дома й просушити постраждалих «класиків». Прискорити цю справу могла б спеціальна техніка, яку використовували журналісти, що рятували підтоплені документи з Межигір’я після втечі колишнього президента.

Вікторія Сидорова, Чернігів

Фото зі сторінки бібліотеки в мережі ФБ та журналістки Яни Тітено

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ