Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

У Криму зведуть кафедральний собор Київського патріархату

5 травня, 2013 - 15:26
Таким буде Сімферопольский кафедральний собор в імїя Христа Спасителя УПЦ Київського патріархату

Сьогодні в Сімферополі на місці майбутнього собору в ім’я Христа Спасителя у Великдень відбулися хресна хода і молебень, а зі Львова доставляється тимчасова дерев’яна церква

Нинішній Великдень українці в Криму святкують з особливим піднесенням, бо напередодні Сімферопольською міськрадою прийняте довгоочікуване рішення про виділення ділянки землі для будівництва кафедрального собору Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату. Сьогодні зранку на виділеній ділянці землі зібралися більше ста активістів української православної церкви. Митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Владика Климент провів хресну ходу та молебень біла хреста, який встановлено в центрі виділеної ділянки землі. Владика Климент повідомив, що проект кафедрального собору в ім’ї Христа Спасителя вже готовий. На допомогу кримським віруючим християни зі Львова дарують дерев’яну церкву, пам’ятник західноукраїнського дерев’яного зодчества, яка вже доставляється в Сімферополь і на днях буде встановлена на виділеній ділянці землі.

- Я сподіваюсь, що на п’ятдесятий день після Великодня церква-подарунок львівских християн буде встановлена і я зможу її освятити, - повідомив кримським прихожанам УПЦ КП Владика Климент.

На відзначення цьогорічного Великодня і в честь початку будівництва кафедрального собору на будинку Сімферопольскої української гімназії, яка розташована неподалік від виділеної під собор ділянки землі встановлена гігантська крашанка, яка обертається та освітлюється в нічний час.

Митрополит Сімферопольський та Кримський УПЦ Київського патріархату Владика Климент проводить хресну ходу та молебень біля закладного хреста на місці майбутнього кафедрального собору УПЦ КП в Сімферополі. 

Символічна крашанка на честь Великодня та початку будівництва кафедрального собору в Сімферополі, яка встановлена  на будинку Сімферопольської української гімназії.

Микола СЕМЕНА, «День», Сімферополь. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ