Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

В ОБСЄ занепокоєні українським законопроектом про блокування сайтів

7 липня, 2018 - 12:20
Фото AFP

В ОБСЄ викликали занепокоєння законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері". Про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, передає "Укрінформ".

"Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки з правом громадян свободу слова та вільні ЗМІ", - сказав Дезір.

Представник вважає, що законопроект може поставити під загрозу вільний доступ до інформації в Інтернеті.

Законопроект, серед іншого, надає додаткові повноваження правоохоронним органам України, особливо в області блокування доступу до різних видів онлайнових інформаційних послуг.

Раніше Дезір представив експертний правовий аналіз проекту закону владі, який пропонує ряд рекомендацій у відповідності до зобов'язань перед ОБСЄ щодо свободи ЗМІ та міжнародних стандартів.

"Хоча я поділяю побоювання у сфері національної безпеки України, проект законопроекту має передбачати конкретні та чіткі заходи, спрямовані на захист принципів прозорості, пропорційності і потреби, уникати застосування надто широких і надмірних заходів, що впливають на поширення онлайн-контенту в Україні", - заявив Дезір. Він вказав на те, що в законопроекті також відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес щодо рішень про блокування доступу до послуг.

Представник звернув увагу на стурбованість, висловлену також українськими громадськими організаціями з цього приводу, і запропонував допомогу його Управління в наданні подальших юридичних рекомендацій і рекомендацій експертної політики.

Нагадаємо, 4 липня комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони рекомендувала Раді ухвалити в першому читанні проект № 6688 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національної безпеки в інформаційній сфері". Законопроектом, зокрема, пропонується узаконити можливість тимчасового блокування доступу до інформаційних ресурсів за рішенням не лише суду, а й прокурора, слідчого і Ради національної безпеки і оборони України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ