Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Колишній солдат із Волині збирає гроші на лікування, вишиваючи бісером

11 травня, 2016 - 16:06
Колишній солдат із Волині збирає гроші на лікування, вишиваючи бісером
Фото автора

Вже півтора року Андрій Слюсарчук не випускає із рук голки. Навіть зараз, перебуваючи на лікуванні у Києві, він вишиває і вишиває...

Вишивання, зокрема бісером, стало порятунком для важкопораненого на сході України бійця 51 бригади Андрія Слюсарчука. Внаслідок важкого поранення і кількох контузій він втратив сон, практично не спить ночами, а щоб згаяти час, почав вишивати. Причому вишиває лежачи (бо так легше, болить спина) і лівою рукою.

Спочатку вишивав тільки ікони, опісля почав вишивати на замовлення і сорочки та блузи, рушнички, навіть картини. Ось зараз вишиває картину «Соняшники», яку замовила йому українка з Італії. Для неї це – спогад про рідний край. А для Андрія – дуже болючі спогади про півроку у зоні неоголошеної війни, символом якої стали і мирні соняшники...

Водночас Андрій вишиває й ікону «Таємна вечеря». Чимало вже його ікон пішли, як кажуть, у люди, є і за кордоном. Змушений продавати свій талант, бо потребує дороговартісного лікування.

Нині він перебуває у клініці радіаційної медицини у Києві, був би радий, аби його хтось провідав, а можливо, комусь стануть потрібні і його неймовірної краси вишивки. Волонтер із Ковеля Людмила Савіна, котра опікується Андрієм, каже: робіть у нього замовлення, бо надто важкі для нього наслідки війни, постійно потрібна медична підтримка, дороговартісні ліки. А роботи його – пречудові.

Телефон Андрія – 0986307414.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ