Мене вчили і я вчив, що сенс життя в творенні добра людям, у піднесенні матеріального та культурного рівня народу, у пошуках істини, у боротьбі за справедливість, національну гордість та людську гідність.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української Гельсінської групи

Президента знову просять захистити Біличанський ліс (фоторепортаж)

25 вересня, 2012 - 16:23

Вчора під Адміністрацією Президента відбулася акція на захист Біличанського лісу. Організатори акції (а це екологи, журналісти, викладачі та студенти Києво-Могилянської громадські активісти, кияни, ірпінці, бучанці й самі мешканці Коцюбинського) передали Президентові близько 10 тисяч підписів громадян під зверненням-вимогою зупинити злочин проти майбутніх поколінь та створити Національний природний парк на території лісу.

Про необхідність створення такого Національного природного парку наголосили у своїх зверненнях також представники міжнародних природоохоронних організацій: координатор всесвітнього Фонду Природи WWF в Україні Андрій Білокінь та національний представник ForestStewardshipСouncil в Україні Павло Кравець.

Зазначимо також, що, згідно з підготовленим в НАН України обґрунтуванням, більша частина Святошинського ЛПГ мала б увійти до складу окремого філіалу Національного природного парку «Голосіївський» – «Біличанський ліс». Науковці неодноразово наполягали на розширенні національного парку на всі зелені зони Голосіївського району столиці та на цінні природні території на південь від Києва.

У своєму сьогоднішньому зверненні до Президента громадськість вимагає виконати свою обіцянку захистити 4000 га Біличанського лісу від незаконної роздачі та забудови.

Як повідомив один із організаторів акції протесту, активіст Центру громадянського представництва «Життя», мешканець селища Коцюбинське Андрій СКІПАЛЬСЬКИЙ, до заявленої теми протесту додалося також обурення у зв‘язку з заявою відомої журналістки та депутата селищної ради селища Коцюбинське Ірини Федорів про погрози їй та її родині щодо її журналістської діяльності і висвітлення теми Біличанського лісу у ЗМІ.

За словами пана Андрія, поки що активісти чекатимуть на офіційну відповідь, і, залежно від реакції влади, вимальовуватиметься подальший план їхніх  дій.

Водночас, за розповсюдженим сьогодні повідомленням прес-служби Прокуратури Оболонського Району Києва, до суду заявлено 15 позовів про скасування рішення щодо надання у власність фізичним особам земельних ділянок у Біличанському лісі. У тексті прес-служби зазначається, що Святошинським районним судом уже задоволено 3 позови прокуратури, а розгляд інших розпочнеться з 27 вересня. Прокуратура заявляє клопотання щодо накладення судом заборони на проведення будь-яких підготовчих та будівельних робіт на виділених земельних ділянках до прийняття остаточного рішення. Зараз  прокуратура перевіряє законність інших рішень Гостомельської селищної ради.

Нагадаємо, що журналісти та громадськість вже неодноразово звертали увагу Президента на незаконні дії влади селища Коцюбинське, міста Ірпінь та Київської обласної адміністрації щодо намагань привласнити величезні площі Біличанського лісу, який належить до території Києва. Публічна обіцянка Президента у травні 2011 р. зберегти природний комплекс Біличанський ліс вселила значний оптимізм сотням тисяч громадян. Оптимізму додало й рішення Київського апеляційного суду у червні цього року, згідно якого Біличанський ліс зберігався за Києвом, а право власності на 500 ділянок під забудову скасовувалось. Згодом і Київрада підтримала ініціативу створення національного парку на всій цій території. Однак спроби поділити ліс на ділянки для забудови відновилися разом із рішенням депутатів Київської облради від 31 липня 2012 року щодо підтримки рішення селища Коцюбинського розширити свої межі на 4 тис. гектарів.

Джерело: День

Леся ШАПОВАЛ, фото Константина ГРИШИНА, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ