Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Донецький Фонд ІЗОЛЯЦІЯ готує план розвитку регіону на 20 років

13 червня, 2014 - 18:40

Донецький Фонд ІЗОЛЯЦІЯ готує план розвитку регіону на 20 років. Про це розповіли огранізатори Фонду сьогодні під час прес-конференції у Києві.

Засновник Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Любов Михайлова заявила журналістам, що фонд не підтримував-які партії чи політичні рухи. Завданням було культурне насичення промислового регіону та освітня діяльність. Це мало великий відгук серед наших відвідувачів, тим більше, що Донбас завжди був і залишається краєм технічно освічених людей. «Ми змінюємо місце - місце змінює нас», - підкреслила Любов Михайлова основний девіз роботи фонду.

Директор зі зв'язків з громадськістю Ганна Медведєва повідомила, що третина колекції вдалося вивезти, однак багато культурні об'єкти вбудовані в простір і є частиною сформованої унікальною культурно-індустріального середовища. Серед них твори світових топових сучасних художників. Ці арт-об'єкти були створені спеціально для конкретного простору і не можуть існувати окремо.

Керівники фонду повідомили, що зараз, за ​​їх відомостями, на території знаходяться бійці батальйону «Схід» під керівництвом такого собі Монгола. Керівництво ДНР заявило, що використовуватиме будівлі як склади і приміщення для розташування військових частин. Поруч з колишнім заводом «Ізоляція» знаходиться ще більше десятка порожніх підприємств, але вибір впав саме на фонд. Керівництво вважає, що тут проходить захоплення не так технічний, а швидше ідеологічний.

Куратор Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Олена Червоник підкреслила, що втрата багатьох творів буде великою втратою культурної спадщини, і це буде втрата не тільки для Донбасу, а й для всієї України.

Команду благодійного культурно-освітнього фонду підтримали колеги з Чехії, Бельгії, Російської Федерації, Фінляндії, США, Франції, багатьох країн-партнерів з різних арт-проектам, численних конференцій, які були проведені за чотири роки існування культурної платформи ІЗОЛЯЦІЯ. Вони звернулися з листами підтримки та зверненнями в пресі до співробітників фонду, а також до представників так званої ДНР із зауваженням, що розорення культурних центрів - не той шлях, з якого треба починати формування «республік», тим більше що називаються народними.

Любов Михайлова сказала: «Ми думаємо про тих 120 тисячах, що вже виїхали з Донбасу і ще продовжують виїжджати. Сьогодні ми - перша інституція, що покинула регіон. Але ми продовжимо роботу. Фонд вирішив створити в Києві відкриту платформу людей, що бігли зі сходу країни. Зробимо аналіз інформаційного протистояння, економічного і політичного стану».

Організатори вирішили створити дорожню карту розвитку регіону для формування альтернативного Донбасу: «Яким ми хочемо бачити його через 20 років?»

Лариса Бєлозерова

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ