Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

Донецький Фонд ІЗОЛЯЦІЯ готує план розвитку регіону на 20 років

13 червня, 2014 - 18:40

Донецький Фонд ІЗОЛЯЦІЯ готує план розвитку регіону на 20 років. Про це розповіли огранізатори Фонду сьогодні під час прес-конференції у Києві.

Засновник Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Любов Михайлова заявила журналістам, що фонд не підтримував-які партії чи політичні рухи. Завданням було культурне насичення промислового регіону та освітня діяльність. Це мало великий відгук серед наших відвідувачів, тим більше, що Донбас завжди був і залишається краєм технічно освічених людей. «Ми змінюємо місце - місце змінює нас», - підкреслила Любов Михайлова основний девіз роботи фонду.

Директор зі зв'язків з громадськістю Ганна Медведєва повідомила, що третина колекції вдалося вивезти, однак багато культурні об'єкти вбудовані в простір і є частиною сформованої унікальною культурно-індустріального середовища. Серед них твори світових топових сучасних художників. Ці арт-об'єкти були створені спеціально для конкретного простору і не можуть існувати окремо.

Керівники фонду повідомили, що зараз, за ​​їх відомостями, на території знаходяться бійці батальйону «Схід» під керівництвом такого собі Монгола. Керівництво ДНР заявило, що використовуватиме будівлі як склади і приміщення для розташування військових частин. Поруч з колишнім заводом «Ізоляція» знаходиться ще більше десятка порожніх підприємств, але вибір впав саме на фонд. Керівництво вважає, що тут проходить захоплення не так технічний, а швидше ідеологічний.

Куратор Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Олена Червоник підкреслила, що втрата багатьох творів буде великою втратою культурної спадщини, і це буде втрата не тільки для Донбасу, а й для всієї України.

Команду благодійного культурно-освітнього фонду підтримали колеги з Чехії, Бельгії, Російської Федерації, Фінляндії, США, Франції, багатьох країн-партнерів з різних арт-проектам, численних конференцій, які були проведені за чотири роки існування культурної платформи ІЗОЛЯЦІЯ. Вони звернулися з листами підтримки та зверненнями в пресі до співробітників фонду, а також до представників так званої ДНР із зауваженням, що розорення культурних центрів - не той шлях, з якого треба починати формування «республік», тим більше що називаються народними.

Любов Михайлова сказала: «Ми думаємо про тих 120 тисячах, що вже виїхали з Донбасу і ще продовжують виїжджати. Сьогодні ми - перша інституція, що покинула регіон. Але ми продовжимо роботу. Фонд вирішив створити в Києві відкриту платформу людей, що бігли зі сходу країни. Зробимо аналіз інформаційного протистояння, економічного і політичного стану».

Організатори вирішили створити дорожню карту розвитку регіону для формування альтернативного Донбасу: «Яким ми хочемо бачити його через 20 років?»

Лариса Бєлозерова

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ