Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

У Львові попрощалися з Євгеном Безніском

13 липня, 2015 - 17:31
У Львові попрощалися з Євгеном Безніском
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Євген Безніско (19 жовтня 1937, Кагарлик, Київська область – 11 липня 2015) пішов у Засвіти на 78-му році життя.

Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).

Автор пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі, мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових стрільців на горі Маківка та у меморіальній каплиці жертвам НКВС у Золочівському замку.  У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Автор портретів багатьох визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини Папі Івану Павлу II.  Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та за кордоном.Прощалися з художником у меморіальному музеї-майстерні дружини Євгена Безніска – скульптора Теодозії Бриж та у Храмі Блаженного Климентія Шептицького, де домовина перебувала цілу ніч. 

Церкву прикрасили роботами Євгена Івановича, зокрема – портретами Андрея Шептицького.Поховали митця на Личаківському кладовищі – поруч із дружиною.В останню путь Євгена Івановича проводжали рідні, близькі, друзі, шанувальники його творчості. Серед присутніх – поет Микола Петренко, поет і громадський діяч Роман Лубківський, режисер Львівського телебачення Галина Ярема, проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців…Вічная вам пам'ять, Майстре.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ