Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

В Афганістані під час боїв за місто Газні загинули близько 100 військових

13 серпня, 2018 - 14:04
Фото: Reuters

У провінції Газні в центральному Афганістані станом на понеділок, 13 серпня, щонайменше 100 солдатів афганської армії та співробітників силових структур "зникли або загинули" під час боїв із талібами, що тривають з 10 серпня, заявив речник афганських сил спеціального призначення Джавед Салем.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За його словами, військові загинули чи зникли в центрі міста Газні, де точаться основні бої, або ж під час спорадичних збройних сутичок в окремих районах провінції. Також Салем повідомив про 250 загиблих бойовиків "Талібану". Він стверджує, що підкріплення прямує до Газні з Кабула.

Тим часом речник "Талібану" повідомив у мережі Twitter, що всі дороги до Газні заблоковані талібами й жоден підрозділ підкріплення не зможе прорвати блокаду.

Бойовики радикального ісламістського руху "Талібан" атакували місто Газні в п'ятницю, 10 серпня. Протягом 11 та 12 серпня вони напали на ще кілька населених пунктів у однойменній провінції. Місто Газні має стратегічно важливе значення, воно розташоване лише в 150 кілометрах на південний захід від Кабула.

Нагадаємо, наприкінці червня влада Афганістану заявила про завершення режиму припинення вогню з радикальним ісламістським рухом "Талібан" і відновлення всіх військових операцій проти талібів. Кабул оголошував про одностороннє тижневе припинення вогню з 12 до 19 червня у зв'язку зі святкуванням завершення Рамадану, потім перемир'я було продовжено до 29 червня. Своєю чергою, лідери "Талібану" заявляли про готовність дотримуватися перемир'я лише протягом трьох святкових днів 15-17 червня. Утім, під час перемир'я в Афганістані іншими ісламістськими групами було скоєно кілька кривавих нападів із десятками загиблих, включаючи самих талібів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ