На 7 полігонах Білорусі починаються військові навчання "Захід-2017"
14 вересня у Білорусі розпочинаються спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017". Ці навчання є відновленням радянської традиції країн Варшавського договору, які таким чином готувалися протистояти НАТО, передає Радіо Свобода.
Білорусь і Росія з 2009 року вирішили відновити ці навчання, хоча потенційного ворога не називали. Їх проводять раз на два роки почергово на території Білорусі та Росії – лише у 2015 році не було таких навчань.
Особливість навчань у 2017 році – зміна геополітичної обстановки: агресивні дії Росії проти України та її протистояння з НАТО, і Білорусь, яка була переговорним майданчиком для України та Росії в обговоренні проблеми Донбасу, за словами військових аналітиків, виступає як союзник країни-агресора.
За даними білоруського міністерства оборони, на території Білорусі навчання пройдуть на семи полігонах та у двох окремих місцевостях,навчатимуться 10 тисяч 200 військовослужбовців, із них сім тисяч – з білоруських підрозділів, три тисячі – з російських.
Такими силами робити агресію проти сусідів чи анексію неможливо, наполягають білоруські військові. Білоруська опозиція побоюється, що Володимир Путін може використати ці навчання для початку анексії Білорусі, адже його політика є непередбачуваною. Зокрема провідний білоруський опозиційний лідер Микола Статкевич оцінює таку вірогідність у 10 відсотків.
Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання "Захід-2017" для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. Союз НАТО дислокував чотири батальйонні бойові групи, загалом майже 4500 військовослужбовців, в Естонії, Латвії, Литві й Польщі, щоб запевнити ці країни в підтримці перед дедалі агресивнішими діями Росії після окупації нею українського Криму і агресії на сході України.
Більше про потенційні загрози від навчань "Захід-2017" читайте за посиланням.