Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Народний художник України Степан Шолтес представив ужгородцям "Чотири пори року"

15 листопада, 2017 - 16:01

Майже 20 картин, написаних за останні три роки та об’єднаних спільною назвою «Чотири пори року», представив в атріумі Закарпатської ОДА відомий ужгородський митець та архітектор Степан Шолтес.

У відкритті персональної виставки взяли участь очільники обласної влади, творча еліта краю та поціновувачі таланту неординарного митця.  Виставлені на суд глядача полотна – це здебільшого живописні гірські краєвиди Срібної Землі, мальовничі місцини рідного краю та сакральні зображення дерев’яних церков.

Степану Шолтесу пощастило народитися в родині відомого закарпатця, священика, а згодом й одного з фундаторів закарпатської школи живопису Золтана Шолтеса. Саме від нього й передався синові генокод таланту та любові до мистецтва. 

Художник каже, що малювати починав з раннього дитинства, потім навчався у студії Золтана Баконія. А перші малюнки, ще учнівські, виставлялися у 1950-их роках на виставках у Сирії та Німеччині. Роботи Степана Золтановича представлені як у монументальному мистецтві, так і в пейзажному. Його улюблені техніки: олія, пастель, акварель. А на запитання, що він любить малювати, незмінно відповідає: моє серце у горах. 

Як зазначає автор експозиції, «нині на виставці представлено 18 найсвіжіших робіт. Це презентативна виставка, приурочена до мого 70-ліття та нещодавнього присудження мені високого звання Народного художника України. Я дуже щасливий, що маю можливість представити свої роботи саме в цьому унікальному історичному приміщенні. Тут специфічна атмосфера та публіка – сюди здебільшого йдуть непрофесіонали, не художники. А саме думка пересічної людини є найвищою оцінкою для мене, як митця».  

Василь Ільницький, Ужгород, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ