Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається.
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

NASA 20 травня запустить до МКС вантажний РН Antares, вироблений в Україні

18 травня, 2018 - 15:57
Фото Proman Ukraine

Черговий запуск розробленої і створеної в Україні ракети-носія (РН) середнього класу Antares у рамках контракту NASA щодо забезпечення комерційних постачальницьких послуг (CRS) Міжнародної космічної станції (МКС) заплановано на 20 травня.

Згідно з повідомленням на сайті NASA, запуск РН Antares в рамках місії американської Orbital ATK CRS-9 зі Середньоатлантичного регіонального космодрому на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) заплановано на 20 травня. Стартове вікно для запуску буде відкрито з 12:04 за 12:09 за Києвом (5:04 a.m. - 5:09 а.m. EDT), передає "Інтерфакс-Україна".

У рамках запуску космічна вантажівка Cygnus має доправити за допомогою РН Antares на МКС кілька тонн вантажу для екіпажу та проведення наукових експериментів. Цей пуск має бути дев'ятою місією із доставки вантажів на МКС, яку американська Orbital ATK забезпечує за контрактом з NASA, наголошується в повідомленні.

Основна конструкція першого ступеня РН спроектована ДП "КБ "Південне" і виготовлена на ДП "Південмаш" (обидва Дніпро, Україна). У кооперації за проектом також беруть участь українські "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "ЧеЗаРа", "Рапід".

Україна співпрацює з США за проекту РН Antares з 2008 року. Після аварії РН Antares в жовтні 2014 року, пов'язаної з несправністю двигунів AJ26 (модифіковані радянські НК-33), американська Orbital ATK прийняла рішення замінити маршовий двигун першого ступеня. За підсумками конкурсу для нової версії Antares як двигунів першого ступеня були обрані російські киснево-гасові двигуни РД-181 (експортна версія РД-191) виробництва НВО "Енергомаш". Українські фахівці забезпечили заміну та ув'язку нових двигунів першого ступеня за мінімальної зміни базової конфігурації ракети. Запуски модернізованої РН Antares з новими двигунами у рамках контракту NASA місії CRS з космодрому на о. Воллопс відновлені в листопаді 2017 року.

Згідно з раніше озвученими даними компанії, до кінця 2018 року заплановано здійснити чотири запуски, з 2019 до 2024 року - ще шість.

Як повідомлялося, США у зв'язку із введеними в 2014 році Конгресом обмеженнями на ВТС із РФ з огляду на анексію Криму, до 2019 року планують повністю відмовитися від російських двигунів РД-180, якими оснащені РН Atlas 5 американської United Launch Allianсе (ULA). Поставки РД-181, якими оснащуються нові РН Antares для МКС, обмежені цивільним середовищем. В оголошеному в червні 2015 року ВВС США конкурсі з розробки двигунів замість російських РД-180, взяло участь українське ДКБ "Південне" (Дніпро) зі своїм новим рідинним РД-815.

На сьогодні США прискорюють реалізацію програми створення РН Vulcan нового покоління для ВПС США. Згідно із підписаним у лютому 2016 року Пентагоном контрактом з ULA, проект має бути реалізований до кінця 2019 року. Американська Aerojet Rocketdyne, згідно із підписаним із Пентагоном контрактом має забезпечити до кінця 2019 року розроблення нового AR1 на заміну РД-180.

Оrbital ATK - найбільший американський постачальник аерокосмічного і оборонного устаткування. У вересні 2017 року американська оборонна Northrop Grumman Corp. оголосила про придбання Оrbital ATK за $7,8 млрд. Закриття угоди очікується в першому півріччі 2018 року.

Новини партнерів

Loading...