Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кличко звільнив директорку Департаменту культури КМДА Яну Барінову

20 березня, 2022 - 15:20

Розпорядженням № 152 від 18 березня мер Києва Володимир  Кличко звільнив Яну Баринову з посади директорки культури КМДА з 22 березня 2022 року.  Виконувачем обов‘язків директора призначено Володимира Моцюка, заступника директора Департаменту культури – начальника управління у справах національностей та релігій (до призначення директора в установленому порядку).

Цю новину прокоменувала на сторінці у  facebook Олена Чередниченко: « Дуже професійне рішення. Власне, така некомпетента людина, та ще й з комерційними зазиханнями на приміщення закладів культури, як Барінова, взагалі не мала обіймати посаду керівниці культурної сфери Києва. Але це окрема тема і зараз не про неї.

Зараз про те, що Барінова скоїла злочин. Не кримінальний - моральний. Вона та два її заступники покинули столицю у перші ж дні війни, причому сама Барінова та її заступниця Юлія Кепліна виїхали за межі України, а заступник по фінансам подався на захід країни.

Тобто, керівництво Департаменту культури на чолі з директоркою покинули на призволяще комунальні заклади культури та їхнє майно в умовах наступу на Київ військ російського агресора. Більш того - про невідворотність повномасштабного наступу держслужбовцям, що займають керівни посади, було відомо достеменно, але Барінова не організувала ані роботу із забезпечення безпеки закладів культури (зокрема, музеїв), ані інструктаж їхніх колективів щодо дій в умовах воєнного часу.

Наведу лише один приклад (про музеї напишуть інші) - нашої Київської Академії мистецтв, яка є муніціпальним закладом вищої освіти, підпорядковується Департаменту культури і у структурі якої знаходиться Київська дитяча Академія мистецтв ім. М.Ї. Чембержі. Перші дні війни ми взагалі не розуміли, як функціонуватиме Академія після 15 березня (термін, зазначений наказом Міносвіти як закінчення вимушених канікул, запроваджених 24 лютого). За інформацією зверталися до Департаменту освіти КМДА, який, на відміну від Департаменту культури, продовжував стабільно працювати, та на сайт Міністерства освіти.

Наразі серед культурної спільноти Києва збираються підписи до листа київському міському Голові Володимиру Кличку щодо проведення службового розслідування безвідповіадьної діяльності Яни Барінової».

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ