Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні запустили сервіс освітнього моніторингу шкіл

20 листопада, 21:11
Фото: оpen-school.uspishnemisto.com.ua

В Україні тестують новий сервіс освітнього моніторингу шкіл України на основі відкритих даних наповненості загальноосвітніх шкіл, їх спеціалізації, рейтингу ЗНО за предметами тощо.

Сервіс має назву «Відкрита школа» та покликаний спростити пошук школи у містах країни. Він запущений у рамках конкурсу міських сервісів на основі відкритих даних Apps4CitiesChallenge проекту «Дані міст/Apps4Cities».

Про це «Дню» розповіли автори ідеї проекту – активісти громадської організації «Інститут успішного міста».

«Період навчання в школі має величезний вплив на становлення особистості дитини, тому до вибору навчального закладу батькам слід підходити з усією відповідальністю. Наразі в Україні люди стикаються з необхідністю зібрати чимало інформації про навчальні заклади. Для того щоб обрати школу, в яку віддати чи перевести дитину, батьки вже за кілька місяців починають самостійно обходити школи, щоб дізнатись необхідні дані (спеціалізацію, рейтинг школи, наповненість класів, зручність добиратися дитині додому тощо). З новітніми технологіями це набагато простіше зробити. Для цього дані повинні бути відкритими і це дуже важливо.

На сьогодні відкритих даних у галузі освіти дуже мало. Більшість даних, що надається управліннями освіти, береться зі звітів, які збираються на протязі вересня-жовтня поточного навчального року (ЗНЗ-1, РВК-76, РВК-83, тощо). Протягом року ці звіти НЕ оновлюються. На даний момент ведуться роботи по впровадженню Державної інформаційної системи освіти, однак зараз вона не функціонує належним чином і невідомо коли саме вона буде остаточно введена в дію. Тож єдиний варіант створення життєздатного сервісу освітнього моніторингу – це самостійно збирати оперативні дані за допомогою офіційних запитів. Ми це усвідомлюємо, і наша команда готова займатися цією кропіткою роботою»,  - розповідають активісти.

Автори ідеї зазначають, що за допомогою сервісу кожний буде мати можливість оперативного доступу до єдиної бази зведених даних з необхідною інформацією, де можна буде візуально побудувати та побачити рейтинги шкіл за результатами ЗНО за різними предметами, прокласти найближчий маршрут до школи, подивитися наповненість класів та наявність вільних місць, дізнатися про спеціалізацію шкіл та класів, а також почитати відгуки про той чи інший навчальний заклад.

«Наразі сервіс запущений у тестовому режимі та має інформацію по школам обласних міст.  У майбутньому планується розширення системи внесенням інформації про дошкільні навчальні заклади, позашкільні навчальні заклади, заклади професійно-технічної освіти, вищі навчальні заклади. В цьому випадку система буде повністю охоплювати всі ланки освітньої системи», - підкреслюють активісти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати