Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мирний договір можливий лише після поразки росії, – Подоляк

21 червня, 2022 - 16:49
Фото ОП

Мирний договір можливий лише у випадку, коли територіальну цілісність України буде відновлено, і коли росія зазнає неминучої поразки.

Як повідомляє Укрінформ, про це в інтерв'ю молдавському виданню NewsMaker заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

«У сьогоднішніх умовах мирний договір безперспективний та неможливий. Зупинити сьогодні війну означає повністю відмовитися від повернення своїх людей в Україну. Ніхто не поїде, наприклад, до Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, до будь-яких міст поряд з лінією поділу, бо громадянин України зрозумів: у будь-який момент може початися війна з колишньою інтенсивністю. Росію ніхто не втримає в цьому випадку. Мирний договір можливий лише у випадку, коли територіальну цілісність України буде відновлено, і коли росія зазнає неминучої поразки», - сказав він.

Подоляк додав, що Україна піде на переговори лише з посиленої позиції.

«Переговорний процес – це питання зіткнення позицій. Якщо ти перебуваєш у свідомо слабкій позиції, то в переговорний процес ти зайдеш з тієї ж позиції та отримаєш лише ультимативні вимоги. Посилення нашої позиції можливе, якщо на східному фронті ми отримаємо рівноцінний обсяг зброї, завдамо тактичної поразки росії, і тоді переговорний процес виглядатиме інакше: він буде не ультимативним, хоч і конфліктним, але з позиції українського домінування», - сказав він.

Як повідомлялося, переговорний процес щодо завершення війни між російською федерацією та Україною тривав з кінця лютого.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ