Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

СБУ повідомила про викриття російської агентури в держорганах

21 червня, 2022 - 13:38
Фото ssu.gov.ua

Служба безпеки повідомила про викриття російської агентури, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України

Про це інформує видання Суспільне мовлення України, посилаючись на пресслужбу СБУ.

"Агентурна мережа фсб вела розвідувально-підривну діяльність в органах влади. Щоб знешкодити її, контррозвідка Служби безпеки провела багатоетапну спецоперацію", — йдеться у повідомленні.

У результаті у Києві правоохоронцям вдалося затримати завідувача відділу секретаріату Кабміну і керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

"Ці посадовці передавали ворогу різну розвідінформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців", — пояснили в СБУ.

Як зазначається, російські куратори платили їм за інформацію від 2 до 15 тисяч доларів за завдання. При цьом розмір суми залежав від рівня таємності і важливості зібраних даних.

За даними правоохоронців, урядовця завербували у 2012 році під час подорожі в росію два кадрові співробітники фсб.

"З тієї поїздки чиновник повернувся, вже маючи оперативний псевдонім, мобільний телефон для зв’язку та завдання збирати таємну інформацію, яка циркулює в Кабміні. Секретні документи зловмисник або роздруковував, або фотографував і зберігав на флешці",

Для передачі файлів він домовлявся через закритий Telegram-канал про зустріч зі своїм "зв’язковим" – одним із працівників Торгово-промислової палати, якого теж завербували у москві співробітники 5 служби фсб.

Слідчі СБУ повідомили обом зловмисникам про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Нині вони перебувають під вартою.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ