Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Україна швидше пройде шлях до членства в ЄС, якщо Франція продемонструє лідерство, – речник МЗС

23 травня, 2022 - 15:42
Фото з архіву "Дня"

Україна пройде шлях від кандидата в члени ЄС до повноцінного членства швидше, якщо Франція та інші впливові європейські країни продемонструють лідерство у цьому процесі.

Про це йдеться в коментарі речника МЗС Олега Ніколенка щодо прогнозу французького міністра, що процес вступу України до Євросоюзу може тривати 15 чи 20 років, передає Укрінформ.

«Надання статусу кандидата в члени ЄС не означає негайного членства. Це – процес, який потрібно пройти. І ми впевнені, що ми пройдемо цей шлях швидше, якщо Франція та інші впливові європейські країни продемонструють лідерство», - зазначив Ніколенко.

Він зауважив, що війна Росії проти України засвідчила необхідність переосмислення майбутнього Європи, а підходи, якими донині керувалися європейські політики, не змогли убезпечити Європейський континент від нової агресії.

«Розмови про альтернативи, які можуть замінити повноцінну інтеграцію України в ЄС, – зміна форми, але не змісту. Цей шлях не зробить європейську спільноту сильнішою та більш процвітаючою. Саме тому ми наполягаємо на наданні Україні статусу кандидата в члени в ЄС вже в червні», - заявив речник МЗС.

Він акцентував, що нині Україна – єдине місце в Європі, де люди захищають європейські цінності ціною власних життів.

«Кандидатство стане важливим сигналом для українців, що Європа цінує та поважає їхні зусилля», - резюмував Ніколенко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ