Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Полтава здійняла національний прапор та нагородила дефлімпійців

23 серпня, 2017 - 13:06
Фото автора

Сьогодні у Полтаві відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України. Участь у заході взяли представники обласної влади, духовенства, студентської молоді та звичайні містяни. Традиційно урочистості стартували поблизу пам’ятника Трасові Шевченку. Поруч із монументом Кобзаря військові здійняли синьо-жовтий стяг під звуки Державного гімну України.

Як зазначив голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, символ України – Державний Прапор – це не просто стрічка, це стяг, який просочений кров’ю захисників України, потом спортсменів, котрі захищають честь нашої держави на спортивних аренах. Під цим прапором народилося нове покоління українців, для яких він став незмінним символом незалежної, вільної, спроможної, справді європейської країни.

Окремо варто відзначити, що великий прапор України тримали ті, хто близько місяця тому тріумфував на аренах турецького Самсуна і неодноразово там здіймав український стяг, – полтавські дефлімпійці. Саме вони і йшли на чолі колони від пам’ятника Тарасові Шевченку до монумента Іванові Мазепі, де на Соборній площі голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова обласної ради Олександр Біленький вручили спортсменам обіцяні грошові винагороди за їхні здобутки.

«У День Державного Прапора України ми вручаємо сертифікати спортсменам, які здобули високі перемоги на ХХІІІ  літніх Дефлімпійських іграх, що проходили в Самсуні. Я шаную цих молодих людей, котрі кують державність наполегливою працею. Вони прославляють Україну на спортивних майданчиках у різних куточках планети. Тому напередодні відзначення Дня Незалежності ми вирішили зробити свято нашим спортсменам – виплатити обіцяні грошові кошти. Але щоб цей день став для них незабутнім, ми вручаємо винагороди в атмосфері урочистості», – зазначив Валерій Головко.

Після покладання живих квітів до підніжжя пам’ятника Іванові Мазепі усі охочі пішли до Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ КП, де архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір провів молитву за Україну.

 «Наш сьогоднішній молебень традиційний – за нашу державу, яка потерпає від нашестя чужинця. Будемо молитися, щоб Господь врозумив агресора і щоб ми мали мир на нашій землі. У день, коли ми шануємо наш прапор, ми молимося за Україну. Такі молебні важливі, тому що вони нагадують про те, що Бог дав нам нашу державу, символи, культуру, віру і духовність, які потрібно берегти як дар Божий», – підсумував владика Федір.

З нагоди сьогоднішнього свята і Дня Незалежності представники обласної влади урочисто відкрили відремонтований гуртожиток для медичних працівників обласних лікувально-профілактичних закладів.

Богдан Проскуров, Полтава, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ