Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

У Вишгороді запровадили ініціативу із збереження історико-культурної спадщини Межигір’я

28 листопада, 2016 - 17:09
Фото надано організаторами

У Вишгородському історико-культурному заповіднику відбулася науково-практична конференція «Межигірська старовина: популяризація та збереження культурної спадщини Вишгородщини», організована Управлінням культури, національностей та релігій, Вишгородським історико-культурним заповідником, видавництвом Олега Філюка за участю представників органів влади місцевого самоврядування, вчених, краєзнавців, бібліотекарів та громадських організацій.

Відкриваючи конференцію, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко наголосила на тому, що велика частина Межигірської старовини була втрачена внаслідок війн, цілеспрямованого винищення за доби Російської імперії, тоталітарного режиму Радянського Союзу та пострадянського олігархічного розвитку вже за доби незалежної України. “Сподіваюся, що за вашою допомогою Вишгородський історико-культурний заповідник стане епіцентром видавничої та науково-краєзнавчої справи, а також культурно-просвітницької роботи у сфері відродження та охорони історико-культурної спадщини не тільки у Київській області, але й в усій Україні,” - підкреслила Влада Литовченко.

У ході обговорення учасники ухвалили рішення створити на основі Вишгородського історико-культурного заповідника Координаційну раду з питань вивчення, відродження, збереження та охорони історико-культурної спадщини Межигір’я. Як пояснив заступник директора заповідника Тарас Чухліб, в Координаційну раду запрошено відомих вчених, краєзнавців, пам’яткоохоронців, державних та громадських діячів. Крім того, до Міністерства культури України та інших органів влади буде поставлено питання про надання історичному Межигір’ю статусу Пам’ятки історії і культури України з включенням її до Реєстру пам’яток історії і культури України національного значення.

На конференції також було презентовано книги Олексія Кузмука «Межигірська старовина» та Анатолія Заїки «На тлі Межигірських круч», а також каталог-альбом Івана Бикова «Звід пам’яток архітектури Вишгородського району».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...