Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Діти під Харковом робили країну своїми руками

29 липня, 2014 - 12:59

«Я люблю Україну», «Крим, повертайся до нас!» пишуть діти на саморобних табличках, малюють квіти, та виготовляють прикраси з гіпсу, полімерної гліни та кераміки. Робити незвичайні речі із звичайних матеріалів, побачити в дереві живу істоту, та перетворитися на козаків вчилися малі українці від 3 до 12 років просто неба суботнім вечором 26 червня. Кілька десятків малюків зібрали в селищі Пісочин під Харковом на дитячому майданчику всередині житлового кварталу, до гурту долучалися місцеві батьки з малечею. Наймолодшим цікаво поспілкуватися та перемазатися різними фарбами, діти старшого віку намагаються зробити щось красиве й корисне водночас – сережки із жовто-блакитним серденьком чи підставку для олівців. Дві дівчини 11 років, малюючи прапор, сказали, що цим підтримують армію.

Допомагали малим митцям професійні художники та дизайнери, майстри з хенд-мейду. «Матеріали, які ми використовуємо, можна знайти вдома. І дитина буде менше часу проводити за комп’ютером. Нові техніки хендмейду –  це нова Україна!» - пояснює ціль акції дизайнер Яна Мащенко. Конкурси з історії організував Назар, студент 3 курсу історичного факультету. Більшість з організаторів розважально-виховної акції активісти Харківського Євромайдану, які вважають, що починати розбудовувати нову країну треба з дітей, які є її майбутнім. Тим більш, що багато з малюків проводять літо в місті у зв’язку із напруженим станом в країні.

«Діти радо беруть участь у творчих заходах. А літо - найкращий час їх виховувати, розважаючи. Закладати в них патріотизм та конструктивне мислення», - вважає одна з організаторів акції «Україна руками дітей», громадський діяч Наталка Зубар.

 «Важливо, щоб люди побачили, що до нас можна долучитися, і що корисні заходи можна й треба робити своїми руками. Якщо хочеш цікаво жити, треба до цього докласти зусиль, ніхто цього не дасть. І це насправді просто – влаштувати конкурс, зробити перегони, розвивати своїх дітей, бо вони мають придбати звичку до творчості та саморозвитку», - пояснює суть акції Артем Фисун, засновник і голова ГО «Альтернатива», яка вже п’ять років винаходить нові засоби проведення дозвілля в Пісочині.

Альона Соколинська, Харків

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ