Перейти до основного вмісту

Мюллер оприлюднив список свідків по справі Манафорта

29 липня, 18:55
Фото: Reuters

Спецпрокурор США Роберт Мюллер опублікував список із 35 потенційних свідків по справі екс-керівника передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

Про це повідомляє Reuters.

До списку включено давнього ділового партнера Манафорта Річарда Гейтса, якому звинувачення було пред’явлено в жовтні разом з Манафортом. Гейтс у лютому визнав свою провину і почав співпрацювати з командою Мюллера.

Також у списку міститься ім’я Теда Левіна, який працював з Манафортом в Україні та займав пост головного стратега сенатора Берні Сандерса в 2016 році – кандидата в президенти в 2016 році. Левін також погодився співпрацювати із правоохоронцями у справі Манафорта.

Переважна більшість решти свідків є керівниками банків, які надавали кошти Манафорту, представниками бухгалтерських фірм, які займались його податками та іншими особами, які брали участь в фінансових угодах.

Манафорта звинуватили в 18 пунктах банківського та податкового шахрайства, сам обвинувачений провину не визнає.

До списку також увійшли люди з підприємств, де Манафорт витрачав кошти, такі як директор по роботі з білетами в бейсбольній команді New York Yankees, керівник фірми, яка займається озелененням та керівник представництва Mercedes-Benz.

Ренато Маріотті, колишній федеральний прокурор, який зараз є адвокатом захисту, сказав, що прокурори, ймовірно, хочуть показати «розкішний спосіб життя» Манафорта з метою зробити його особу менш привабливою для присяжних.

Судовий процес над Манафортом розпочнеться 31 липня.

Нагадаємо, спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що у команди Трампа є зв'язки з Москвою. Влада Росії заперечує залученість у внутрішньоамериканські справи. Сам Трамп неодноразово говорив, що  у нього немає ніяких зв'язків з Москвою.

У травні Сенат США оприлюднив частину доповіді про втручання Кремля в хід президентських виборів в США в 2016 році.

3 липня Конгрес США схвалив висновок розвідки щодо втручання Росії в президентські вибори у США 2016 року, заявивши, що пропагандистські зусилля Москви були значно ширшими, ніж досі вважалося. Сенатори погодилися з висновком розвідувальних служб у тому, що російські спецслужби не тільки навмисно допомагали Трампу, а й робили це за особистим розпорядженням Володимира Путіна.

Раніше повідомлялося, що слідчі Мюллера надали сотні документів із деталями співпраці Манафорта із Януковичем.

Повідомлялося також, що екс-адвокат Трампа готовий свідчити проти нього у справі про втручання РФ у вибори 2016 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати