Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Австрійці надіслали на Львівщину медичний вантаж. Обіцяли допомагати й надалі

30 червня, 2022 - 11:02

Вчора, 29 червня, керівник Львівської обласної військової адміністрації зустрівся із Тимчасово повіреним у справах Республіки Австрія в Україні Арадом Бенкьо та австрійськими парламентарями. Максим Козицький подякував високим гостям та австрійському уряду за допомогу Україні. Також –  за підтримку щодо кандидатства України у членство в ЄС.

Парламентар Гельмут Брандштеттер зазначив, що на Львівщину приїхала вантажівка з медичним вантажем для допомоги травмованим на війни. Йдеться про ліки, зокрема – кровоспинні засоби, також – інші необхідні засоби для надання екстреної допомоги.

«Ми дуже раді, що можемо допомогти. Визначальною є медична допомога, – наголосив Гельмут Брандштеттер. – Ми зайняли чітку позицію щодо допомоги України, підтримуємо проєвропейський та демократичний курс вашої держави». 

Тимчасово повірений в справах Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо додав до слів колеги, що хоче дізнатись про подальші потреби області та налагодити контакти для співпраці.

Очільник області повідомив, що зараз на Львівщині лише офіційно зареєстрованих – понад 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб, але реальне число ВПО – значно більше. Отож є потреба у забезпеченні цих людей житлом.

«Для нас дуже важливо вчасно розпочати навчальний процес і вивільнити школи та садочки, де тимчасово мешкають переселенці. Тому в області проводимо ремонт гуртожитків, це близько 20 об’єктів, а також хочемо і надалі зводити модульні містечка, де можуть жити вимушені переселенці. І, власне, у цьому нас підтримав польський уряд – ми поставили вже три такі об’єкти. Ведемо перемовини з англійськими благодійними фондами і були б вдячні вам за допомогу у цьому напрямі», – сказав Максим Козицький.

Керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис подякував за медичний вантаж, який вже отримали, й особливо наголосив на потребі засобів реабілітації та протезування.

Під час зустрічі директор департаменту міжнародної технічної допомоги Роман Шепеляк розповів про презентацію проєкту «Руки для мами» у Відні. І подякував за теплу зустріч та активність австрійців у придбанні картин задля благодійності та допомоги на протезування українським матерям, які втратили кінцівки.

Завершуючи зустріч, австрійські парламентарі зазначили, що й надалі готові підтримувати українців.

«Це не Україна повинна дякувати Австрії, це ми вам дякуємо за захист проєвропейських цінностей», – підсумувала зустріч у ЛОВА парламентар Беате Майнль-Райзінгер.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото пресслужби ЛОВА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ