У Воєгощі на Волині громада споруджує стадіон
З понеділка у Воєгощі, що у Камінь-Каширському районі, почнуть встановлювати огорожунавколо майбутнього спортивно-оздоровчого комплексу, якому дали назву «Наші мрії». Його відкриття планують на 3 вересня, у комплекс увійдуть футбольне, баскетбольне і волейбольне поля, бігові доріжки, майданчик для стрибків у довжину, дитячий ігровий майданчик. Стадіон у Воєгощі був ще за радянських часів, його утримував місцевий колгосп, але не стало колгоспу, запустили і стадіон. Воєгощанський сільський голова Наталія Ковальчук каже, що «реанімацію» стадіону роблять за кошти обласного проекту, який виграли, сприяння районної влади і за безпосередньої участі самих селян. Так огорожу зроблять за кошти, зібрані мешканцями.
Громада взяла в оренду грейдера, завдяки якому місцеві дороги у задовільному стані, але на паливо для нього знову ж доводиться «скидатися». Зібрали 45 тисяч гривень. У Воєгощі сама громада (єдина у Камінь-Каширському районі) утримує пожежну частину, заробітну плату отримують шестеро пожежників. На це люди також здають свої гроші. Як каже Наталія Ковальчук, у громади сільська рада завжди знаходить розуміння і підтримку. Але водночас сільрада пише проекти і перемагає у них. Таким чином, вигравши три проекти, у Воєгощі виклали 100 «квадратів» бруківки біля адміністративного центру села, пофарбували 250 «квадратів» підлоги у будинку культури і пофарбували приміщення дитячого садка. За сприяння народного депутата Ірини Констанкевич отримали кошти на придбання котла у школу, донині вчителі і учні тут просто мерзли.Такі реалії, каже голова, що доводиться менше сподіватися напідтримку держави у таких, на перший погляд, буденних справах, та сподіватися на власні сили та виграні проекти.
А на відкриття комплексу «Наші мрії» громада запросить відомих земляків: легкоатлета Івана Банзерука, срібного призера командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби на 50 км, учасника і призера чемпіонатів України та міжнародних змагань, переможця Всесвітньої Універсіади, переможця Кубка Європи зі спортивної ходьби, та його тренера Володимира Яловика. І вони колись мріяли про великі спортивні перемоги, які починалися на звичайному сільському стадіоні.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк