Треба зрозуміти, що кинути роботу для рідного краю і піти на роботу до його гнобителів — не єсть тільки звичайною відміною в передсвідченнях, а єсть справжньою цілковитою зрадою.
Борис Грінченко, український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч

«Друг Володимир»

Чим запам’ятався з’їзд «Народного» фронту» і про люб’язність колишнього прем’єра Яценюка та нинішнього очільника уряду Гройсмана
13 листопада, 2017 - 17:50
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

В суботу в «Мистецькому Арсеналі» відбувся з’їзд «Народного фронту», який відкрив Арсеній Яценюк. Останній буквально завалив компліментами присутнього в перших рядах прем’єра Володимира Гройсмана.

«Я можу дуже багато чого перераховувати про нього, не кажучи вже про ті рішення, які він зараз приймає. Я б ті рішення, напевно, не приймав. Тому я не прем’єр, а він прем’єр», — трошки самопринижено похвалив Яценюк свого наступника. Слова Яценюка дійсно звучали єлейно. І це не дивно, з огляду на рейтинг «Народного фронту». Точніше, його відсутність. Донедавна багато хто говорив про альянс БПП і НФ. Тепер очевидно, що ці переговори зайшли в глухий кут.

Яценюк повідомив, що політична партія «Народний фронт» визначиться з кандидатурою на пост президента України 2018 року, а до цього з участю партнерів по коаліції планує завершити реформи в країні. При цьому він звернувся до Петра Порошенка з пропозицією змінити Конституцію. Взагалі, взаємні дифірамби Яценюка та Гройсмана регулярно звертались до того, в яких скрутних обставинах довелося й доводиться працювати прем’єрам після Майдану. Від подібних апеляцій виникала плутанина, адже не завжди було зрозуміло — мається на увазі «злочинний» режим Януковича чи його наступника?

Фоторепортаж

По завершенні промови Яценюк надав слово самому Гройсману, назвавши його «прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом і другом Володимиром». Слова останнього були більш стриманими, але не менш дружніми. Після своїх промов обоє пішли в зал з пулом журналістів, які поспішали за ними і перед якими Яценюк та Гройсман не соромились обніматися, як брат Коля і брат Вася із відомої сценки «Золотого теленка».

«У «Народного фронту» насправді не так багато варіантів, — коментує «Дню» президент Фонду національних стратегій, співзасновник Українського інституту майбутнього Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ одразу після закінчення промови Гройсмана. — Є три учасники переговорів: БПП, «Народний фронт» та «Вінницька європейська стратегія» Гройсмана. По суті, Гройсман веде перемовини від окремої партії й вимагає собі окремі квоти. Це і стало однією з причин буксування цих переговорів. Гройсман вимагав дуже велику квоту для себе. Відповідно Порошенко та Яценюк йому в цьому відмовили. Тому на сьогодні жодних переговорів не ведеться, і це факт. Якщо ж вони домовляться на якихось умовах, то це означатиме, що у них буде єдиний партійний список та єдиний кандидат у президенти. Якщо цього не буде, то це означатиме, що списків може бути три і кандидатів у президенти, як мінімум, двоє — Порошенко та Яценюк. У випадку з партіями, БПП піде окремим списком, а «Народний фронт» — окремим. Можливо, відбудеться ребрендинг і замість «Народного фронту» виникне інша партія. Гройсман, скоріше за все, буде створювати а-ля партію мерів. Ходять чутки, що цю партію можуть очолити Гройсман та Кличко. Гройсман давно вже веде самостійну гру від Президента. Насправді Порошенко ще влітку збирався відправити його у відставку. Цьому завадила лише позиція Яценюка та Луценка. Луценко виступив медіатором на цих переговорах і залагодив, наскільки це було можливо, згаданий конфлікт. Але конфлікт досі не вичерпаний і перебуває в латентній фазі. До весни ніхто вже Гройсмана знімати не буде. Якщо все буде спокійно, то, ймовірно, цього ніхто не робитиме і до виборів. Я не виключаю, що Гройсман буде об’єднуватися з Яценюком. Останній назвав його сьогодні другом і згадав їхню спільну історію. Гройсман йому відповів, що «у нас є лідер, якому ми всі довіряємо, і це Арсеній Яценюк». Це було дуже підозрілим, бо чомусь він не назвав лідером Президента».

Тріо із сил Порошенка, Яценюка і тепер уже Гройсмана поки що не нагадує Лебедя, Рака та Щуку. Немає відчуття й того, що вони не договороспроможні між собою. Говорячи ж загалом про політичний виборчий контекст, не можна не згадати про треті сили, які можуть виявитися для цього тріо серйозною загрозою, де і проросійські партії, і старі-нові обличчя на кшталт співаків, які президентами можуть не стати, але при цьому відтягнуть на себе голоси і, відповідно, піднімуть ціну «другого терміну».

Валентин ТОРБА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments