Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Роман із Трампом

28 листопада, 2016 - 10:47

Вони мені кажуть: припиняй читати всяке сміття – псуєш собі зір, смак, характер і віру в людство. А я кажу: нізащо. Ніколи не знаєш, де знайдеш.

От ви в курсі, що колишня дружина нинішнього американського президента писала любовні романи? Так, посередні тривіальні сторі ala Джекі Колінз. Іванна Трамп є авторкою двох таких – «Заради любові» і «Відкриті коханню». Правда-правда. Я читала ті нетлінні фоліанти ще в середині 90-х, коли їх, свіженькі тоді, нашвидкуруч переклали російською мовою (оригіналу це не зашкодило). До речі, непогано ті книжки продавалися – що у них, що у нас. Нині я собі її бульварні романси добряче пригадала. 

Ті, хто пишуть історію, переконують: є циклічність і взаємний зв'язок подій, на перший погляд не пов’язаних. Чому б ні? Літературна стратегія Іванни і/як політична кар’єра Дональда.

Отже, це про любов. І не просто про так-собі-любов – а про любов-по-багатому.

Чеська лижниця – красуня і… красуня – Катринка під час зимових Олімпійських ігор просить політичного притулку. Позаду залишився бурний роман із відомим кінорежисером і переданий на усиновлення байстрюк. В еміграції вона знаходить полюбовника, теж «перебіжчика», підробляє моделькою і купує свій перший готель в Мюнхені. І стрічає американця з довгими кучерями і асиметричною посмішкою.

«Він використовує свій харизматичний дар, щоб у таємничий спосіб підпорядковувати людей своїй волі» (даруйте за цитату, не стрималася). Не встояла і Катринка. Уже ціла готельна мережа. Круті ресторани, дизайнерський одяг, модні покази, медіа-скандали. Ви хочете знати щось про сексуальні уподобання Трампа за версією його розлюченої колишньої дружини? – От і я не хотіла. І вам не переказуватиму. Він часто літає в справах до Вашингтону, а вона побоюється, що їм доведеться туди переїхати з Нью-Йорку.  А тут же щойно обставила меблями 16-кімнатну квартиру! (Я не заздрю, а акцентую: опис квартири займає більше двадцяти сторінок).

Від центральноєвропейської богеми – до американського бомонду: тернистий шлях попелюшки. «О так, подумала раптом вона, тільки так, тільки так і треба любити. Він воскресив її забуті було почуття» (не можу не цитувати). Це «Тільки любов».

А потім її міліонер їй зрадив. Вона його покинула. І знайшла собі міліардера – красивого-красивого, вірного-вірного. З яким щасливо прожила всі триста сторінок «Відкритих коханню». Все.

Між іншим, з цього всього у 90-х ще й кіно зробили. 

Автобіографічність цієї історії – прозора. Аж до модельного стартапу і розвиненого готельного бізнесу – збіги Катринки з Іванною наголошені. Тут один курйоз є, до речі. Іванна так часто розказувала, що була серед чехословацьких лижниць на Олімпіаді 1972 року (як і її Катринка), що Генсекретарю олімпійської збірної від Чехословаччини довелось цю інформацію офіційно спростовувати. Катринку то не дуже зачепило. Іванну, схоже, теж: бо продовжила цю байку розповідати. Сила художнього слова – у переконливості, а не у правдоподібності.

Коротко про романи Іванни Трамп? – Це треш і угар. Інакше і м’яко кажучи: естетична надмірність.

Майк Мур (ще той тип), говорячи про електорат Трампа, відзначив: тут спрацювала ставка не на середній клас, бо від середнього класу залишився тільки каркас – зубожіння, депресія, нульова конкуренція. Адресувалися отож тим, хто у 80-х павичив у пайотках із золота, а нині – розробив систему життєзабезпечення на продуктових знижках. Надмірність у всьому – у блиску й у злиденності. Обрали собі за президента улюбленця світської хроніки 80-х – така собі психологічно зрозуміла спроба повернути жирні часи, бодай завдяки знайомим обличчям на екрані. А Катринка-Іванна, за яку так сердечно вболівала під час розлучення одноповерхова Америка? – Що ж, вона є так само необхідною складовою ностальгії: «перша леді, яку ми втратили». Всім – свої ролі у колективній фантазії.

Цікаво, а ті романи Іванни нині перевидадуть? Голі сукенки з люрексом і начоси на пергідролі ж повернулися – і швидко. Після цьогорічних виборів у США надмірність якось так стрімко, буквально на наступний ранок остаточно позбавилася ознак поганого смаку. Тепер вона є ознакою громадянської позиції і політичного вибору. А писанина Іванни між тим стала «документом епохи».     

Іванна видала свої папербуки відразу після розлучення з Трампом. Той насправді загуляв із іншою, Іванна вклалася у підготовку судового позиву, щоб переглянути шлюбний договір. Точна сума, яка перейшла в результаті розлучення колишній дружині не озвучується. Говорять, то не менше, ніж 20 млн чистих відступних, ранчо вартістю 14 млн, ну, й офіційні сотні тисяч аліментів. Любовні романи, які теж принесли рогатій попелюшці такий-сякій дохід, здається, були більше моральним відшкодуванням і помстою. Вони красиво продавалися в наборі з трьох книжок пані Трамп – третьою був посібник із розлучення.

Значить так. Я собі міркую про таке. Коли цей чудернацький гіпертрофований вульгарний шлюб Америки з Дональдом Трампом закінчиться. Закінчиться гучним брудним розлученням із горою відступних. Тоді хтось просто таки змушений буде написати про те пару поганючих любовних романів. Вони будуть бестселерами, гарантую. 

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments