Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Тривожні «дзвіночки»

4 вересня, 2019 - 17:41

Те, про що я хочу зараз говорити, нині періодично з’являється в коментарях на проукраїнських ресурсах та особистих сторінках в соціальних мережах.  А саме – тривога за гуманітарну сферу рідної держави.  Ця тривога щодень зростає, адже деякі радіостанції вже почали відверто ігнорувати законодавство про квоти україномовного продукту в  ефірі. І це – факт. Свободою слова у нас буде  «опікуватися» відомо хто… Закон про державну підтримку «Пласту» повернуто до Верховної Ради на доопрацювання…  І це лишень за якийсь тиждень… Якщо «темп», а більше – ігнорування такого стану речей збережеться, всі інші «кроки» в цьому напрямку вже  будуть сприйматися за належне. Народ по-троху  звикатиме і до «Сватів», і до «Братів», і до Повалій, яка вже анонсує свій київський концерт у  грудні 2019-го.

Ті, кого ця ситуація турбує, знаходяться або – в опозиції, або – в добровільному дисидентстві…  Отже сконсолідованої групи, яка могли би  зупинити негативний розвиток подій,  немає. По мірі збільшення повзучого тиску на  українське (по духу й суті)  середовище, яке ще не встигло окріпнути,  буде наростати тихий протест, який згодом може перерости в серйозне протистояння.

Як цьому зрадити?  Бачу вихід у зустрічному русі: влада – патріотичний громадський сектор. З боку влади – варто пропонувати професійним патріотичним особистостям впливові (наголошую – впливові) посади в гуманітарному секторі; професійним патріотичним особистостям – відкинути амбіції, та  демонстрування вірності різним політичним групам, а надати перевагу одній вірності – вірності служіння своїй Вітчизні та її стратегічним інтересам.

А про те, що від гуманітарної сфери залежить вектор розвитку держави, здається, вже знають всі. Особливо – наші вороги.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ