Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Спасибі за три дні щастя»

«День» подарував національній збірній України з футболу свою «Бібліотеку». Для моральної та інтелектуальної підтримки
27 грудня, 13:34

Нещодавно в гостях у «Дня» побував прес-секретар національної збірної України з футболу Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ. Головний редактор газети Лариса ІВШИНА запросила його, щоб подарувати збірній обіцяні раніше книжки з «Бібліотеки «Дня». Така ідея виникла після поразки нашої команди французам. Коли на гравців обвалився шквал критики та звинувачень, Лариса Олексіївна зателефонувала до збірної та подякувала за «три дні щастя» й показ моделі іншої поведінки.

— Коли ми програли у Франції, я вирішила саме тоді продемонструвати нашу солідарність і вдячність, бо хоча в нас всі люблять лише переможців, моєї вдячності ця поразка не перекреслила, — зізналася Лариса Івшина. — Навпаки, вважаю, якщо ми побачили, якими можемо бути, — треба йти до цієї мети, докладаючи усіх зусиль. Того дня в мене виникла ідея якимось чином посприяти мотивації наших футболістів. Переконана, вони повинні мати більші уявлення, за яку саме країну грають. І не лише вони — чесно кажучи, наші політики теж не завжди це усвідомлюють. Передайте ці книжки, зверніть на них увагу гравців, адже тут — маловідомі сторінки української історії. Упевнена, якщо наші хлопці знатимуть їх, то більше не зможуть дозволити собі неточно давати паси. Коли ти маєш ці ідеї в душі, твої ноги стають легшими й точнішими. Не можна сприймати футболіста як «спортивну машину», це — людина, особистість. Треба ламати ці стереотипи.

Українським футболістам «День» подарував найкращі видання нашої «Бібліотеки»: Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене...», збірник «День і вічність» Джеймса Мейса» (англійською), «Дві русі» (російською), п’ять книжок «Україна Incognita», «Сила м’якого знака», а також книжкові новинки «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література», фотоальбоми та останні випуски «Маршруту № 1».

— Передусім дякую вам за той дзвінок зі словами підтримки. Це тоді було дуже важливо. Перемоги багато хто супроводжує, а от поразки... Приємний і потрібний подарунок — ваші книжки. Зізнаюсь, що цими виданнями «День» відкриває бібліотеку збірної, — наголосив Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ. — Гадаю, хлопці читатимуть і передаватимуть їх один одному. Недарма футбол гравці називають інтелектуальним видом спорту, мовляв, тут треба думати, обхитрувати суперника, а не просто штангу штовхати. Упевнений, ці видання дозволять краще зрозуміти й закласти хлопцям в голову українську ідею. У більшості з них вона вже є — просто потрібно її розвивати. Наразі тривають домовленості щодо товариського поєдинку збірної України проти Шотландії, який може відбутися в березні. «Розширення контексту», запропоноване «Днем», сподіваюся, вплине на рівень цієї гри.

Після отримання подарунків Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ відповів на кілька запитань журналістів «Дня».

— Кого ви бачите головним читачем нашої «Бібліотеки»  в національній збірній? Хто з футболістів під час зборів читає більше за інших?

— Насамперед згадується Анатолій ТИМОЩУК. Він справді достатньо багато читає, знає історію України, до речі, збирає ікони. За моїми спостереженнями, гравці, які багато читають і взагалі всім цікавляться, — це Андрій П’ЯТОВ та Руслан РОТАНЬ.

Також полюбляє читати Рустам ХУДЖАМОВ. Узагалі, воротарі — це гравці-філософи. У них важлива, але часто невдячна роль. Можна під час гри безліч разів рятувати команду, й цього не помітять. А можна допуститися однієї помилки — і команда програє. Звинуватять, як часто буває, саме воротаря.

Але є й більш молоді хлопці, які читають книжки, зокрема на різноманітних гаджетах. Я обов’язково спробую їх зацікавити подарованими виданнями «Дня». Для футболістів напередодні важливої гри треба правильно налаштуватися або просто відволіктися від відчуття тягаря відповідальності. Якщо будеш думати тільки про гру, то психологічно можеш перегоріти. Сподіваюся, що знання історії, розуміння, за кого вони грають, може стати додатковим дозволеним «допінгом».

— Сьогодні в країні продовжується Євромайдан. Його підтримують відомі українці з числа співаків, письменників, спортсменів. Кілька разів ми вас також бачили  на мітингу, а от із футболістів національної збірної — нікого...

— Я переконаний, що вони спостерігають за ситуацією й переймаються нею. Я особисто виходжу на Майдан, бо вважаю, що ми повинні рухатися до цивілізованого світу. Виступ людей, які підтримують Майдан, показує, що ми заслуговуємо на краще. Гадаю, багатьох гравців стримує виходити на Майдан думка про те, що за них вболівають українці з різних регіонів та з різними поглядами на ситуацію. Але ті футболісти, з якими я розмовляв, Майдан однозначно підтримують. Ми живемо в такий час, коли важко не помітити, що за кордоном цивілізований світ. Тим паче — футболістам, які часто їздять туди у зв’язку з участю в змаганнях. Вони бачать, як живе Україна, і розуміють — як може жити.

— Які завдання стоять сьогодні перед національною збірною після невиходу у фінальну стадію чемпіонату світу-2014?

— Завдання ставляться перед тренерським штабом. І вони зрозумілі. У цьому відбірному циклі завдання було — потрапити до фіналу ЧС-2014. Відповідно, таке ж завдання стоятиме й під час відбіркового циклу до чемпіонату Європи, який відбудеться  2016-го у Франції. Нині, після повернення з Франції, де ми поступилися, українські футболісти роз’їхалися по своїх клубах, закінчили сезони, й зараз у них відпустки. Наступного разу збірна збереться на початку березня. Орієнтовно — наступна гра планується 5 березня. Імовірний суперник — Шотландія.

— Щоб взяти реванш у французів, треба вийти у фінальну стадію ЧЄ- 2016.

— Сподіваюся, що зробимо це. Зараз буде інший формат. У фінальну частину вийдуть не 16, а 24 команди. І тепер із відбіркових груп кваліфікуватимуться відразу по дві команди. Це значно збільшує наші шанси, особливо якщо пригадати п’ять разів, коли ми займали друге місце в групах і не могли подолати стадію плей-оф.

— Наближаються новорічно-різдвяні свята. Як оцінюєте перспективи спортивного 2014-го?

— Рік почнеться для нас із зимових Олімпійських ігор. Старт у новому сезоні наших дівчат-біатлоністок налаштовує на оптимістичні очікування. Будемо за них тримати кулаки. Звісно, тішить те, що відразу чотири українські футбольні клуби продовжать участь у єврокубках. У них сильні суперники — а це запорука непростої та видовищної гри. Загострена боротьба очікується в чемпіонаті України. Також цього року ми подивимося чемпіонат світу з футболу. Звісно, нам буде десь щемити, що України там немає. Але кращі збірні світу обов’язково подарують свято футболу. А вже у вересні почнеться новий етап добору на ЧЄ-2016. Хочеться побажати українським вболівальникам, щоб цей рік приніс нам успіх і виправдав усі очікування. Зокрема футболістам дан хороший старт, який стане можливістю зіграти на європейському форумі  2016 року! Я вірю в перемогу, адже, крім фізичної готовності, за допомогою подарунків «Дня» ми будемо готові в морально-психологічному плані.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати