Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

1500 експонатів минулого, без якого не було б майбутнього

У Луцьку відкрили Музей технічного прогресу
23 липня, 10:40
НОВИЙ МУЗЕЙ У ЛУЦЬКУ НАОЧНО ПОКАЗУЄ, ЯКИХ ЗЛЕТІВ МОЖУТЬ ДОСЯГАТИ ЛЮДСЬКІ МРІЇ І ТАЛАНТИ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ ОДНОГО ПОКОЛІННЯ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОТІСА, ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ «ВОЛИНЬPOST»

Нова експозиція у Луцьку обіцяє стати цікавим туристичним об’єктом, бо стількох водночас експонатів, які демонструють найважливіші винаходи людства, в Україні нема ніде.

Найбільше, що вразило у Музеї технічного прогресу, який відкрився у спортивно-розважальному комплексі «Адреналін», це... знайомі з дитинства речі. На горищі батьківської хати, а особливо у коморі були і представлені тепер в «Адреналіні» прялка, якою ще довго користувалася моя мама, і дерев’яний циркуль будівельника, і важка залізна праска, у яку накладали жар із плити, і навіть звичайна дерев’яна сільничка, яку тут датують ще XIX століттям, а вона і досі стоїть у нашій старій сільській хаті... А радіола і платівки, завдяки яким ми, малі, почули всю українську та світову класику! На кіноустановці «Україна», що родом з 1968 року, у нашому клубі крутили кіно. Є тут друкарська машинка, на якій і я друкувала, і той комп’ютер, на якому освоювала нову техніку... Власне новий музей у Луцьку тим і цінний, що наочно показує, яких злетів можуть досягати людські мрії і таланти, і це лише на житті одного, мого, покоління.

Перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук, виступаючи на відкритті музею, пригадав, як у ще не так далекі сімдесяті роки минулого століття у Львівському політехнічному інституті студентів, які погано здавали сесію, добровільно-примусово переводили на новий тоді і не зрозумілий багатьом факультет обчислювальної техніки. А його випускники згодом випускали перші комп’ютери... 1500 експонатів у музеї технічного прогресу мають свою історію, яка цікава і пересічному громадянину. Бо це речі, які увійшли в наш побут і тепер залишаються в ньому, звичайно, у значно зміненому вигляді. Чимало експонатів — раритетні, вони характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу. Та навіть знайомі всім мобільні телефони, ноутбуки значно змінили за короткий час своє обличчя і вже цим змушують замислитися: а що ж, як не людський розум, є рушієм прогресу людства?..

Тому особливо цікавими є стенди, які розповідають про українців, винаходи яких стали надбанням людства і мають світове значення. Мало хто і на Волині знає, що у селі Човниця під Луцьком народився відомий вчений Михайло Кравчук (його ім’я носить одна з кращих в Україні гімназій — №21). Він був вчителем Архипа Люльки, конструктора реактивних авіадвигунів, Сергія Корольова, конструктора космічних кораблів, майбутнього академіка Челомея...

І хвилюючим моментом відкриття стало звучання старої, але цілком діючої радіоли, яке більшість із присутніх чула вперше в житті. Організатори музею повідомили, що всі кошти від екскурсій буде спрямовано у фонд підтримки обдарованих дітей «Мегамозок».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати