377 свічок — у пам'ять про померлих вiд СНІДу українців
Найбільше ВІЛ-інфекція вразила Донецьку, Дніпропетровську, Одеську та Миколаївську області, АР Крим, міста Київ і Севастополь. Ядро людей, що постраждали від СНІДу, становлять 20 — 30-річні, а найпоширеніший спосіб, черз який ВІЛ-інфекція потрапляє до організму, — впорскування наркотиків. Останнє ріднить Україну з Польщею, але на цьому схожість закінчується. Понад два з половиною роки сусіди ведуть зі СНІДом нещадну систематичну війну. І нині в Польщі зареєстровано лише 6 тисяч випадків хвороби.
— Попередити хворобу не тільки гуманніше, а й дешевше, — переконували українських колег польські експерти на спільній робочій нараді в Києві. — Навіть поліцейські в Польщі проходять спеціальну підготовку із надання допомоги хворим-наркоманам.
Інший підхід у нашої міліції. Учасники наради розповідали, як ідуть протоптаними стежками до «одеського Палермо» наркомани, а слідом — браві хлопці у формі. Та «беруть» вони наркоманів, коли ті повертаються. Потім сторони знаходять компроміс і все залишається, як було.
Проте основна проблема, за словами головлікаря Одеського міського центру СНІДу Ізеї Дацко, — це брак достатнього фінансування. В області понад 10 тисяч ВІЛ-інфікованих, а в «перлинi бiля моря» — 8 тисяч. Для профілактики потрібні тест-системи. Вітчизняні ж — недосконалі, і сумнівні результати доводиться перевіряти, психологічно травмуючи людей.
16 травня, у міжнародний день пам'яті людей, що постраждали від СНІДу, будуть запалені мільйони свічок, 377 із них — в Україні. Саме стільки хворих, за даними Українського центру СНІДу, померло від невиліковної хвороби.