Без диму!
84% українців — за заборону куріння в громадських приміщеннях
Більшість українців підтримують прийняття закону, який заборонятиме курити всередині більшості громадських приміщень (і на робочих місцях, і в житлових будинках, і в офісах). Такий висновок міститься в дослідженні, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення організації Quirk Global Strategies. Як повідомили «Дню» в Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну», високий рівень підтримки бездимних приміщень зафіксований в усіх регіонах країни. Найбільший — на сході та півночі — 88%, найменший, але теж доволі високий, на заході —78%. Закон підтримують 92% жінок та 76% чоловіків. Згідно з дослідженнями, законодавство про повну заборону куріння в ресторанах та кафе підтримують 77% населення, в барах — 74% населення. Також 91% українців визнає пасивне куріння шкідливим для здоров’я: 35% українців «сильно турбує», коли їх обкурюють, 31% — «досить сильно».
Газета «День» писала про те, що «антитютюновий» законопроект № 9474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)» був зареєстрований у Всесвітній день відмови від куріння, 17 листопада 2011 року, 12-ма народними депутатами різних політичних сил. Цей законопроект внесений на виконання умов Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну, ратифікованої Україною в 2006 році. У статті 8 Конвенції говориться: «Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності». У разі ухвалення законопроекту всі заклади культури та спорту, а також закриті приміщення кафе, барів, ресторанів будуть 100% вільними від тютюнового диму.
«Прийняття законопроекту приведе до значного зменшення негативного впливу тютюнового диму на людей, — переконана народний депутат Тетяна Бахтеєва, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. — Основна ж відповідальність буде покладена на власників закладів, що сприятиме практичному виконанню вимог законодавства і міжнародних зобов’язань України стосовно захисту людей від шкідливого впливу тютюнового диму. Це приведе до зменшення рівня смертності, а також — зменшення кількості пожеж».